дивись.info

Усі канали Film.ua закодували на супутнику

Усі канали Film.ua закодували на супутнику

Українських каналів, які транслюються у відкритому доступі на супутнику, поменшало. Група компаній Film.ua поступово закодувала сигнал усіх своїх шести мовників: FilmUADrama, Bolt, 36,6 TV, «Кус-кус», Epoque і «Дача». Останні два – з 10 березня. Про це розповів операційний директор напрямку PayTV групи Film.ua Наріман Гусейнов, – йдеться на сайті «Детектор медіа».

Першочергово компанія закодувала серіальні телеканали – FilmUADrama та Bolt (спільний телеканал студій Film.ua та Star Media). Наріман Гусейнов пояснює це тим, що «вони були і є основними розважальними мовниками нашої групи». Наприклад, сигнал каналу FilmUADrama закодовано з кінця 2018 року. Він доступний у мережах провайдерів платного телебачення не лише в Україні, а й у Молдові, Білорусі, Естонії та Латвії.

Свої інші чотири канали група Film.ua вирішила кодувати після того, як закодуються канали чотирьох найбільших українських медіагруп. 3 березня було закодовано сигнал телеканалів 36,6 TV та «Кус-кус», а 10 березня – Epoque та «Дача». Усі канали закодовані системою умовного доступу Verimatrix.

«Дозвіл на кодування «Кус-кус» ми отримали ще восени, але, з огляду на те, що канал було запущено нещодавно, ми вирішили спершу не кодувати його, а ознайомити глядачів та провайдерів із його контентом, показати його якість та цінність», – пояснив пан Гусейнов поступовість змін.

Раніше співзасновниками каналів Epoque та «Дача» (ТОВ «Корисне ТБ») разом з Film.ua був також керівник консалтингової компанії Big Data UA Сергій Бойко. Однак восени минулого року він продав свою частку у компанії. Відповідні зміни в реєстр були внесені у вересні 2019 року.

«Рішення закодувати канали на супутнику стало для нас важливим стратегічним кроком, оскільки ми активно розширюємо міжнародну дистрибуцію власних продуктів, а відкритий супутник має велику географію мовлення і таким чином створює для нас конфлікт інтересів. Крім цього, ми цінуємо наших партнерів, які дистрибутують наш контент, а тому кодування – це створення додаткової цінності їхніх послуг», – зазначає Наріман Гусейнов.

Компанія подала регулятору усі документи для внесення відповідних змін у ліцензії. Тепер жоден канал Film.ua не доступний на відкритому супутнику.

На сьогодні дистрибуцією каналів Film.ua займаються компанії «1+1 медіа» та «Континент ТВ». А також «ряд великих провайдерів, із якими у нас прямі контракти, у тому числі й на міжнародне мовлення. Крім цього, ми маємо контракти із рядом закордонних провайдерів, які транслюють наші канали та контент нашого виробництва», – додав операційний директор.

Саме дистрибутори, за його словами, мають повноваження приймати рішення щодо того, як продавати права на трансляцію каналів провайдерам – окремо чи пакетом, виключно провайдерам телевізійної послуги чи, наприклад, підприємствам, які працюють у сфері HoReCa (заклади відпочинку та харчування). «Ми не втручаємось у бізнес наших дистрибуторів, а тому не можемо коментувати питання ціноутворення каналів для провайдерів», – зауважив пан Гусейнов.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.