дивись.info

Неподалік Трускавця утворилося нове 100-метрове провалля

Неподалік Трускавця утворилося нове 100-метрове провалля
Фото ілюстративне

У неділю, 15 березня, зранку біля Стебника та Трускавця утворилося нове провалля, неподалік старого. Зсув ґрунту триває. Нове провалля станом на 13 годину за візуальними ознаками становить 150 на 50 метрів.

Периметр обвалу стрімкий, глибина провалля близько 100 метрів, повідомляє Дрогобицька МР.

Нове провалля утворилося значно ближче до дороги, ніж старе. На місце оперативно виїхали рятувальники, геологи та поліція. Біля провалля провели екстренне засідання спеціальної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Через небезпеку подальшого зсуву грунту місцевих просять не приїжджати на місце обвалу.

Карстовий провал N 28 у Стебнику. Обвали

Сьогодні 15 березня 2020 р. в межах гірничого відводу рудника № 2 Стебницького ГХП Полімінерал на пласті № 10 Пд-Сх (частково над пластом № 14), за напрямком ОСНОВНОГО потоку карстових вод з підруслового потоку р.Вишниця, з якого у рудник потрапляє 80% вод, стався карстовий провал № 28.Провал стався над незакладеними камерами пласта № 10 Пд-Сх та спричинений розвантаженням агресивних вод у ці камери у період їх затоплення (до 10 березня рівень затоплення над ними був 12 м (абс.відмітка затоплення – 212 м, тоді як абсолютні відмітки стелин камер на вентиляційному горизонті від 200 до 204 м)), а також розвитку соляного карсту на рівні соляного дзеркала.Провал характеризується видовженістю у напрямку Північ-Південь (до 150 м), та звуженістю у напрямку Захід-Схід.Максимальний діаметр провалу (не радіус !!!) біля 150 м,глибина провалу до 100 м.Провал № 28 розташований на віддалі біля 150 м від краю великого провалу № 27, який утворився 30 вересня 2017 року.Борти провалу дуже круті біля 60-65 градусів і як наслідок, схили досі продовжують обвалюватися.Гідрогеологічна та маркшейдерська служба ГХП Полімінерал веде спостереження над ситуацією, що склалася.Ще раз нагадуємо, що карстопровальні явища, будуть продовжуватись до повного затоплення рудника.Доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології ЛНУ імені Івана ФранкаВасиль Дяків,Автор відео: Гідрогеолог ГХП "Полімінерал" Зенон Хевпа

Gepostet von Кафедра екологічної та інженерної геології і гідрогеології am Sonntag, 15. März 2020

Як повідомляє zaxid.net, заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод заявив, що дорогу між Трускавцем та Дрогобичем перекриють, а об’їзд ділянки здійснюватиметься через Стебник.

Згодом дрогобицька мерія уточнила, що діаметр нового провалля – 150 м. Воно на 150 метрів розташоване від краю утвореного у 2017 році провалу. Борти нового провалу є дуже крутими – близько 60-65 градусів, через що його схили досі продовжують обвалюватися.

Нагадаємо, у вересні 2017 року біля Трускавця утворилося провалля глибиною 50 метрів і шириною 300 м. Тоді відбувся обвал карстової породи діаметром 200 метрів та глибиною 50 метрів.

Причиною таких провалів фахівці вважають наслідки неналежної консервації шахт з видобутку калійної солі, що розташовані біля курортного містечка. Після першого обвалу мова йшла про закриття автомобільної дороги, що сполучає Трускавець з Дрогобичем і проходить над відомими карстовими пустотами і будівництво нової дороги у безпечному місці. Однак жодних практичних кроків для втілення цієї ідеї так і не було зроблено.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.