дивись.info

Коронавірус: чому люди розкуповують туалетний папір під час карантину

Коронавірус: чому люди розкуповують туалетний папір під час карантину

У розпал карантину, який запровадили через коронавірус, люди масово скуповують не лише медичні маски чи певні продукти, але й туалетний папір.

Цей гігієнічний товар у важкі часи має підвищений попит не лише в Україні, але і в світі, – пише ВВС Україна.

Туалетний папір в останні дні активно розкуповували в США, Європі, Австралії, Японії та Новій Зеландії, йдеться в матеріалі World Economic Forum.

Чому саме туалетний папір має такий шалений попит в час епідемії коронавірусу?

«Туалетний папір символізує контроль», – пояснює Нікі Едвардс, викладачка Квінслендського технологічного університету з питань громадського здоров’я та соціальної роботи.

«Коли люди чують про коронавірус, вони бояться втратити контроль, а туалетний папір виглядає як спосіб, принаймні, забезпечити гігієну та чистоту», – каже вона.

Для людей туалетний папір – це елемент контролю та безпеки, погоджується доктор Браян Кук з Університету Мельбурна.

«Для західної людини є так званий «фу-ефект», коли йдеться про гігієну без використання туалетного паперу, – пояснює він. – До того ж людям подобається відчувати, що вони «щось роблять», коли відчувають небезпеку».

Є і більш прагматичний фактор, додає Кук, багато хто використовує туалетний папір замість носовичків під час застуди.

Крім того, туалетний папір абсолютно точно належить до товарів, які не псуються, і тому ними справді можна запастись, каже доктор Девід Саведж з Університету Ньюкасла.

«Я не знаю напевно, але підозрюю, що більшість людей купують туалетний папір лише тоді, коли він закінчується, а це може стати проблемою, якщо вам треба бути в ізоляції на два тижні», – вважає науковець.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.