дивись.info

День пива та конюшинки: як відволіктися від поганих новин про коронавірус

День пива та конюшинки: як відволіктися від поганих новин про коронавірус

Не коронавірусом єдиним. Сьогодні, 17 березня, відзначають День святого Патрика, а це означає, що треба пити пиво, віскі, ну й, звичайно, сидіти вдома і мити руки.

ІА «Дивись. info» розповість, як відволіктися від поганих новин. Одна з таких нагод – сьогоднішнє свято, яке надзвичайно оптимістичне і позитивне.

Святий Патрик є покровителем Ірландії. Хоча й святкують це свято не лише в Ірландії, а й багатьох інших країнах світу. Традиційно вшановують святого Патрика в день його смерті.

Цей день був проголошений християнським святом на початку XVII століття і відзначається католицькою церквою та окремими протестанскими церквами. А також є святом культурної спадщини Ірландії загалом.

За легендами, святий Патрик приніс в Ірландію християнство, а також вигнав усіх змій.

Головним кольором свята вважають зелений. Він символізує трилисту конюшину. Як розповідають легенди, саме за допомогою цієї рослини, святий Патрик пояснив жителям острова поняття Святої Трійці.

За легендою, ще один символ свята – Лепрекони. Це казкові персонажі, які мають заховані горщики із золотом.

Святкування, зазвичай, випадає на період Великого посту. Однак всі обмеження пом’якшуються. Можна вживати м’ясну їжу, а також випивати алкоголь.

Віскі – неодмінний атрибут дня святого Патрика. Однак раніше в Ірландії цей день довго вважався лише релігійним святом, а до 1970-их років ірландські закони забороняли пабам працювати 17 березня.

Але зараз відзначають день святого Патрика гучно і з розпиванням спиртного. Існує навіть так звана «чарка Патрика» – одиниця виміру випитого віскі.

Декілька фактів про свято

Сучасне свято з алкоголем

Девіз свята — Craic, що означає «веселощі і насолода». Сучасне святкування передбачає розпивання пива, віскі і елю. Зауважимо, в День святого Патріка в усьому світі випивається близько 13 млн пінт пива Guinness.

Святий Патрик — не ірландець

Покровитель Ірландії в 16-річному віці був проданий в рабство в Ірландію, де і перебував в покорі у господаря, поки не втік.

Він не називався Патриком і не був католиком

Справжнє ім’я Патрика — Меіуайн Суккат. Він не був католиком, але сформував свої релігійні переконання, будучи в рабстві.

День святого Патрика — «сухе» свято

Зараз під час святкування Дня святого Патрика прийнято пити алкогольні напої, однак раніше це було строге сухе релігійне свято, під час якого в Ірландії закривалися всі питні заклади.

Патрик не виганяв змій

Згідно з легендою, святий Патрик вигнав усіх змій з Ірландії. Однак немає жодного підтвердження цієї інформації. Деякі історики зазначають, що зникнення змій в Ірландії ніяк не пов’язане зі святим Патриком.

В Ірландії День святого Патрика — офіційний вихідний. Як національне свято відзначають ще в двох країнах: Нігерії (там працювало багато ірландських місіонерів) та Мексиці (там воювала за незалежність ірландська артилерійська бригада святого Патрика).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.