дивись.info

Курс валют: НБУ закликав не панікувати і переходити на безготівкові форми розрахунків

Курс валют: НБУ закликав не панікувати і переходити на безготівкові форми розрахунків

У Національному банку визнають «певні складності з наявністю готівкового долара» впродовж останніх днів, проте твердять, що контролюють ситуацію. Поки що там не збираються запроваджувати якісь обмеження на ринку.

Про це пише BBC Україна.

«НБУ не розглядає запровадження якихось обмежень, – заявив заступник голови НБУ Олег Чурій під час дистанційного брифінгу, додавши, що такий крок матиме негативний ефект».

Мораторій на перевірки та відстрочка РРО. Які зміни для бізнесу під час коронавірусу
Коронавірус: світовій економіці буде непереливки. Можливо, гірше, ніж думали
Від початку року НБУ витратив на підтримку гривні близько 1 млрд доларів. Але лише за минулий тиждень населення придбало 300 млн доларів, нерезиденти – 8 млн доларів, а загальний попит на валюту перевищив 2 млрд доларів.

«Більшу частину валюути купили українські компанії, які купували цю валту для оплати за імпортними контрактами, а також для платежів за борговими зобовязаннями», – заявив Олег Чурій.

Утім, як запевняють в НБУ, валютні резерви країни – 25 млрд доларів – є цілком достатніми, аби підтримати ринок.

Нині, за словами представників Нацбанку, усі заявки на купівлю валюти задовольняються. Що ж до дефіциту готівкових доларів, то тут, як твердять в НБУ, проблеми виникли через траспортні обмеження останніх днів, пов’язані із поширенням коронавірусу.

В НБУ очікують покращення ситуації найближчим часом із налагодженням альтернативних шляхів доставки, – «рейси будуть найближчим часом» і це дозволить «задовольнити попит на готівкові долари».

Загалом, радять в НБУ, треба не панікувати і максимально переходити на безготівкові форми розрахунків.

«Єдине, про що ми говоримо як обмеження – відвідування (банківських) відділень. Це задля збереження вашого здоров’я», – заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона також повідомила, що Нацбанк веде переговори із комерційними банками щодо зниження тарифів на безготівкові операції населення.

Разом із тим, у вівторок НБУ знизив офіційний курс одразу на 53 копійки – до 27,06 грн за долар.

На 1 січня цього року офіційний курс гривні до долара становив 23,68 грн за долар. За минулий рік гривня зміцнилася на майже 20%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.