дивись.info

«На прилавку повинен бути антисептик»: у мерії розповіли про роботу ринків на карантині

«На прилавку повинен бути антисептик»: у мерії розповіли про роботу ринків на карантині

У Львові припинили роботу речові ринки. Натомість продуктові продовжують роботу. Для них львівська мерія розробила спеціальні рекомендації.

Про це повідомляє пресцентр Львівської міської ради.

«Речові ринки ми закрили, залишились продуктові ринки. Ми консультувались і думали, що робити. Керівники мають чітко розуміти правила, за якими має бути організована робота. Мають бути чіткі правила для продавців та покупців, і їх мають дотримуватись», – розповідає керівниця штабу прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції Covid-19 у м. Львові Галина Слічна.

До роботи ринків у Львові є такі вимоги:

  • Приміщення мають бути прибрані, і обов’язково має бути проведене дезінфекція — 2 рази і більше на день. Обов’язкове миття і дезінфекція прилавків.
  • Від кожного продавця має бути відстань 2 м. Така сама дистанція має бути дотримана до покупців. Всі працівники ринків повинні мати маски та рукавички. Рукавички для розрахунку і для пакування продуктів — мають бути різними.

«Продавець повинен постійно мати дві пари рукавиць — для розрахунку і окремо для продуктів харчування», – підкреслює Галина Слічна.

  • Всі туалети мають регулярно митись, дезінфікуватись, має бути антисептик, рідке мило і протічна вода. Всі електричні сушки для рук мають бути вимкнені, натомість повинні бути паперові рушнички. На кожному прилавку біля продавців мають бути антисептики. Продукти, які є на прилавках, обов’язково мають бути закриті;
  • На території самих ринків мають бути станції гігієни рук зі спиртовими антисептиками з вмістом 60% і більше спирту. Перед роботою має бути проведена безконтактна термометрія продавців. При будь-яких ознаках захворювання — кашель, нежить тощо — таку людину не можна допускати до роботи.

На ринку може працювати аптека, побутова хімія, спеціалізоване дитяче харчування, інші — повинні призупинити діяльність.

  • Для працівників у групі ризику — 55 років і більше — треба організовувати дистанційну роботу.

Зазначимо, Остаточне рішення щодо роботи ринків буде приймати міська комісія з питань ТЕБ та НС.

Також Галина Слічна зазначила, що система організації транспортного руху в місті буде змінена.

«Це рішення сьогодні ми будемо розглядати на штабі. Я не можу сказати, що в такому форматі ми будемо працювати до кінця карантину. Все буде залежати від динаміки захворювань. Ми в місті готуємось до надзвичайного стану, але не можемо спрогнозувати, коли це буде. Треба себе берегти, дотримуватись гігієни, але найголовніше — це самоізоляція, бо чим менше людей, тим менше можливості поширювати хворобу. Також будуть рейди та перевірки щодо дотримання усіх вимог. Чим більше ми зараз приймемо жорстких рішень, тим імовірніше, що ми уникнемо масового поширення захворювання. Люди, якщо сидять вдома і не контактують, то вони заразитись не можуть», — наголосила Галина Слічна.

Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк повідомила, що в районних адміністраціях працюють мобільні групи, які будуть проводити перевірки.

«В районних адміністраціях працюють мобільні групи, які будуть проводити перевірки. Якщо ця мобільна група виявить недотримання умов праці, які визначені штабом та комісією з питань ТЕБ і НС, будемо складати протоколи і закривати діяльність ринків», — сказала Ірина Маруняк.

Нагадаємо, 16 березня, міська комісія з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення у Львові прийняла ряд важливих рішень для унеможливлення поширення захворювань, спричинених коронавірусом.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.