У лісах на території України могло народитися близько півсотні ведмежат

1573648930_Snyatsya-medvedi-s-medvezhatami-zhenshine
Фото ілюстративне.

Цієї зими, за оцінкою експертів WWF-Україна, на території нашої країни могло народитися близько 40-50 ведмежат.

Про це йдеться на сторінці організації у соцмережі.

Перші сліди того, що зима для бурих ведмедів офіційно завершилася, було зафіксовано у Національний природний парк «Верховинський»!

Протягом цього періоду, ближче до кінця зими, ведмедиці народили своїх малюків та досипали вже разом з дітками. А тепер їхні перші дні будуть повні клопотів – пошуком доступної їжі (падаль, корінці) та руханкою для розминки м’язів.

Цього року ведмедям, ймовірно, довелось спати менше, ніж звичні 3 місяці, через малу кількість снігу, який запускає їх біологічний годинник до сну.

Незважаючи на щорічний приріст та охорону ведмедів як виду Червоної книги, за останні 10 років їхня кількість в Україні не тільки не зростає, але місцями продовжує падати. Основна причина – неконтрольоване браконьєрство та відсутність дієвої державної політики у питаннях захисту та управління видами, зокрема наявними у Червоній книзі України.

WWF-Україна продовжує порушувати питання необхідності нових національних підходів до збереження диких тварин, але наразі зрушення занадто повільні. Проте ми не здаємося!

«Наша порада до вас, якщо ви плануєте ходити в гори ранньою весною - будьте уважні, адже у цей час ведмеді не раді гостям. Якщо бачите сліди на снігу, особливо дитинчат ведмедя, повертайте назад», – йдеться у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: