дивись.info

В області є 180 апаратів штучної вентиляції легень, – ЛОДА

В області є 180 апаратів штучної вентиляції легень, – ЛОДА

У лікарнях області є 180 апаратів штучної вентиляції легень, які можна задіяти до надання допомоги пацієнтам.

Про це сьогодні під час брифінгу розповів т. в.о. директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

«Після припинення всіх планових госпіталізацій, виписки максимальної кількості пацієнтів зі стаціонарів, у лікарнях області є 180 апаратів штучної вентиляції легень, які можна задіяти до надання допомоги пацієнтам, в тому числі із  коронавірусом. Всі апарати є придатні для використання, звісно є апарати експерт-класу, є середнього та низького класу. Кращий ефект від лікування є на апаратах найвищого класу. Ми маємо технічно старі апарати, давнього року випуску, але свою функцію як дихальний апарат вони виконувати можуть», – розповів Андрій Васько.

Він додав, що доставки додаткових апаратів очікують у квітні.

«Закупівельна процедура, яка була оголошена в лютому і березні, вже закінчується, тож ми очікуємо на початку квітня поставки. Апарати, які закуповуватимуть за уже дозволеною спрощеною процедурою, ми отримаємо в середині та наприкінці квітня. За нашими підрахунками Львівщина має отримати до 60 апаратів штучної вентиляції легень до початку травня. Певна кількість є на території України, і ми очікуємо їх транспортування до Львова. Деякі є на етапі транспортування з Європи через кордон», – розповів керівник департаменту.

За його словами область готується  великої кількості пацієнтів і не виключено, що медики в лікарнях, задіяних для лікування хворих на коронавірус будуть працювати «вахтовим» методом – по 2 тижні.

«На сьогодні ми опрацьовуємо і такий варіант, і варіант щоденного транспортування медичних працівників. Станом на сьогодні, єдиною лікарнею, де госпіталізуються пацієнти – є інфекційна лікарня. Все буде залежати від кількості поступлень пацієнтів і рівня необхідності реагування на ситуацію. Це також залежатиме від того, чи буде запроваджено надзвичайний стан, скільки буде інфікованих», – розповів Андрій Васько.

Водночас, на його думку, карантин має посприяти мінімізації кількості хворих.

«Тоді ми зможемо ефективно надати медичну допомогу і врятувати максимальну кількість життів. Ресурси і резерви ми повинні мати вже зараз. Робимо повну мобілізацію області. Якщо люди відповідально поставляться до заходів карантину, не наражатимуть нікого на небезпеку, то є висока ймовірність того, що Львівщина не зіткнеться зі страшними наслідками епідемії», – заявив Андрій Васько.

За його словами, Львівщина має невелику кількість експрес-тестів, які надходять приватними каналами. При цьому, посадовець наголосив, що результати експрес-тестів неостаточні і все одно потребують лабораторного підтвердження.

«Медична допомога незалежно від результатів тесту буде надаватися всім пацієнтам, які її потребують. Негативний чи позитивний аналіз не є показом до лікування чи відмови у лікуванні», – заявив Андрій Васько.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.