дивись.info

Львівщина отримала тести, які відправлять у визначені лікарні

Львівщина отримала тести, які відправлять у визначені лікарні

Львівщина отримала близько 4 тисячі експрес-тестів, реагенти, 5 тисяч масок та 500 костюмів біозахису. Такі поставки будуть здійснюватися щотижнево.  

Про це, під час брифінгу, розповів голова ЛОДА Максим Козицький.

«Тест-системи є двох типів  – це експрес-тести і реагенти для проведення ПРЛ. Зараз ми вивчаємо суміжність тих реагентів з обладнанням, яке мають наші лабораторії», – розповів Максим Козицький.

«На жаль, цих тестів критично мало, щоб організувати загальне тестування. Наразі ми можемо тестувати лише тих, хто надходить в лікарні»,-  додав голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Як розповів Максим Козицький область постійно відслідковує можливість закупівлі необхідного обладнання.

«Ми вже заплатили аванс за понад 20 апаратів ШВЛ, за 5 апаратів заплатили благодійниики. Ми постійно шукаємо на ринку потрібного нам класу», – розповів Максим Козицький.

Також в кожному районі визначені підприємства, які можуть шити маски та костюми.

«Вже закуплена за кошти благодійників відповідна тканина і передана для пошиття масок і костюмів, яке буде здійснюватися за рахунок цих підприємств, за що їм велика подяка. Також чекаємо розблокування державного резервного фонду»,- розповів Максим Козицький.

«Раніше ми отримали від фонду Світового Банку 7 сучасних тест-систем, які працюють на виявлення. Ці апарати, за умови наявності відповідних реагентів можуть працювати на виявлення коронавірусу. Але на жаль катриджі до цих систем на сьогодні відсутні в Україні і Європі і тільки зараз надійшли у продаж в США. Потужності центру легеневого здоров’я- це 400 тестів на день за умов, що будуть ці катриджі. Тому жертводавців, які мають зв’язки у США  будемо скеровувати на їх закупівлю», – додав Олександр Ганущин.

Як розповів Олесандр Ганущин уже від завтра керівники медзакладів, які прийматимуть хворих на коронавірус інформуватимуть про свої потреби.

«Ми перебуваємо на контакті з головними лікарями закладів, які є на передовій боротьби з коронавірусом  – обласної інфекційної лікарні, Центру легеневого здоров’я, шпиталю у  Винниках і екстреної медичної допомоги.  Сподіваємося що відзавтра всі лікарні будуть уніфіковано поширювати інформацію про реальний стан, який у них є і про їхні потреби. Для нас критичним є разом з жертводавцями вихід на можливості закупівель по реальних, а не надутих цінах. Всі пропозиції, які ми маємо відрізняється від доепідемічної ситуації мінімум в 1,5-2 рази, не кажучи вже про маски. Тому будемо просити ці лікарні вийти на режим щоденного інформування про наявну в них ситуацію і потреби. Сподіваємося, що найближчим часом ми будемо мати «вікно» по закупівлях за кордоном. Як ви знаєте за нами закріплений фонд Ахметова. Представник ДТЕКу вже вчора був у нас на робочій зустрічі. Сподіваємося, що такі великі структури допоможуть нам  зменшити логістичні витрати і самі витрати на закупівлю обладнання та засобів захисту», – розповів Олександр Ганущин .

Він додав, що триває підготовка лікарень у районах – Сокалі, Яворові, Камянка-Бусьці, Стебнику і Рудках.

«Для нас критичним є питання кисневої інфраструктури. З четверга стартують роботи по трьох з цих лікарень. Вже завершено роботи по облаштуванню кисневої інфраструктури в Центрі легеневого здоров’я.  Ми плануємо в межах 10 днів завершити роботи в цих трьох лікарнях і перейдемо на наступні. Також ми обговорили можливості щодо додаткового резервного електроживлення у трьох обласних установах. Сподіваюся, що наступного тижня ми також вийдемо на реалізацію рішень по резервному  електроживленню у районних лікарнях», – розповів голова облради .

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.