дивись.info

Борги за кредитами треба платити попри карантин – Нацбанк

Борги за кредитами треба платити попри карантин – Нацбанк
Фото ілюстративне

Пільговий режим – це не прощення боргів, а відтермінування сплати по кредиту для позичальників, чий фінансовий стан погіршився.

Таке пояснення надала перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомляють у пресслужбі Нацбанку у Facebook.

«Пільговий режим – це не прощення боргів. Це відтермінування сплати боргу та відсотків для позичальників, чий фінансовий стан погіршився. Банки продовжують нараховувати відсотки за користування кредитами. Адже паралельно вони нараховують відсотки за депозитами і сплачують їх», – сказала Рожкова.

Вона наголосила, що поки діє карантин, відсотки нараховуються, але сплатити їх можна після завершення карантину. Пільговий режим не вмикається автоматично, про його застосування позичальник має домовлятись з банком.

«І робити це потрібно дистанційно. Для цього потрібно надати підтвердження втрати роботи, суттєвого зниження доходів чи припинення роботи бізнесу»,- підкреслила Рожкова.

17 березня Верховна Рада за ініціативою Національного банку заборонила банкам нараховувати штрафи та пені за прострочення споживчого кредиту у період з 1 березня по 30 квітня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.