Свірзький замок внесуть до реєстру нерухомих пам’яток України

img_7675

Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав виконавчий комітет Бібрської міської ради виготовити облікову документацію для шести історичних будівель, зведених у XV-XVIII столітті.

Це потрібно для того, щоб внести споруди в Державний реєстр нерухомих пам’яток України, пишуть «Наші гроші.Львів».

Йдеться про об’єкти культурної спадщини, розташовані на території Бібрської об’єднаної територіальної громади. Облікової документації немає на Свірзький замок, споруджений в XV столітті, свірзьку оборонну башту (XV ст.) та свірзький костел Успіння Богородиці (XVI ст.). Сюди також належить костел святого Миколи (XV ст.) у Бібрці, дерев’яна дзвіниця церкви святого Івана Хрестителя (XVIII ст.) в селі Великі Глібовичі та дерев’яна церква Воскресіння Господнього (XVIII ст.) в селі Волощина.

Усі ці об’єкти взяті під охорону ще в Радянському Союзі, однак вони досі не занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (далі – реєстр нерухомих пам’яток).

У листопаді 2019 року Золочівська місцева прокуратура з’ясувала, що Бібрська міська рада протягом року не виготовила облікової документації для вищезгаданих споруд та не звернулася у відповідні установи з пропозицією занести їх до реєстру нерухомих пам’яток.

У суді представник міської ради зазначив, що ці історичні будівлі можна включити до реєстру й без відповідної документації, а подавати пропозиції – не компетенція міської ради.

Однак суд наголосив, що кожен об’єкт культурної спадщини повинен мати облікову документацію – без неї неможливо занести споруду в реєстр нерухомих пам’яток. Облікова документація включає в себе облікову картку, коротку історичну довідку та акт технічного стану об’єкта. ЇЇ створення, зазначив суддя, належить до повноважень Бібрської міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: