дивись.info

Доплата медикам і допомога по безробіттю: Зеленський підписав закон про соцгарантії в умовах карантину

Доплата медикам і допомога по безробіттю: Зеленський підписав закон про соцгарантії в умовах карантину

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 540-IX про збереження соціальних та економічних гарантій під час карантину, який Верховна Рада прийняла на позачерговому засіданні 30 березня.

Про це йдеться на сайті президента.

Закон передбачає додаткові гарантії для підтримки громадян і бізнесу, зокрема, доплату до заробітної плати медикам та працівникам соціального захисту, а також допомогу по частковому безробіттю працівникам малих і середніх підприємств.

Документ передбачає доплату медикам та іншим залученим до боротьби з коронавірусом до 300% від заробітної плати, а працівникам соціального захисту — до 100% зарплати. Передбачена виплата допомоги по частковому безробіттю працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину.

Усі соцвиплати на період карантину будуть автоматично продовжені, громадянам не потрібно нікуди звертатися.

Документ забороняє банкам підвищувати процентні ставки за всіма кредитними договорами. Споживчі кредити, взяті до 2017 року, тимчасово звільняються від штрафів та пені. Також збільшено ліміт для груп платників єдиного податку фізичних осіб-підприємців: перша група — з 300 тис. до 1 млн грн, друга група — з 1,5 млн до 5 млн грн, третя група — з 5 млн до 7 млн грн.

За ввезення в Україну медичних виробів, ліків і обладнання не будуть стягувати ПДВ.

Уряд на час карантину отримує право встановлювати граничні ціни на соціально значущі та протиепідемічні товари.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.