дивись.info

Через карантин може закритися 18% малих підприємств 

Через карантин може закритися 18% малих підприємств 

Кожне п’яте мале підприємство може не витримати та закритися через падіння ділової активності та запровадження карантину в Україні. Такі дані опитування бізнесу наводить «Європейська бізнес асоціація» (ЄБА), – пише «Громадське».

Згідно з результатами опитування ЄБА, 78% малих підприємств повідомили про падіння своїх доходів на понад три чверті. Зріс прибуток після запровадження карантину лише у 4% підприємців.

«Серед опитаних, 41% планують адаптувати заробітну плату персоналу, 33% ще не визначилися, а 26% власників підприємств збережуть виплати у чинному розмірі», — зазначають у ЄБА.

Про намір зменшити кількість працівників повідомила близько третина опитаних малих підприємців, майже половина — не планують скорочувати персонал.

«Попри усі складнощі ситуації, підприємці лишаються у більшості своїй оптимістами. Так, 47% шукатимуть нові можливості для розвитку, якщо карантин продовжиться на невизначений період. Водночас, 22% опитаних будуть змушені закрити бізнес. Проте, у зв’язку з непрогнозованістю ситуації, настрої бізнесу ще можуть змінитися», — додали у ЄБА.

Опитування ЄБА проводилося з 24 по 30 березня. У ньому взяло участь 1811 малих та середніх підприємців.

Раніше аналогічне опитування проводила Спілка українських підприємців. Відповідно до нього, 60% підприємців повідомили, що продовжують свою роботу в умовах карантину, а 29% повідомили про припинення своєї діяльності.

Нагадаємо, що згідно з опитуванням групи «Рейтинг», у 60% українців у разі втрати роботи чи іншого джерела доходу заощаджень вистачить на менш ніж 1 місяць.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.