На Львівщині прогнозують значну кількість летальних випадків у найближчі кілька тижнів

тест

Пік епідемії коронавірусу на Львівщині очікується на початку або в середині травня.

Про це під час брифінгу розповів керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

«Ріст захворюваності, який є зараз - це прогнозована хвиля про яку ми попереджали спочатку. Ми говорили, що на середину квітня на Великодні свята у нас буде ріст захворюваності, але це далеко ще не пік. Пік ми очікуємо десь на початок-середину травня. Тобто два-три тижні наступних буде дуже серйозний приріст в кількості виявлених інфікованих та пацієнтів, які будуть потребувати реанімаційної допомоги, апаратів ШВЛ. Ми прогнозуємо також значну кількість летальних випадків в наступні тижні. Тому ще раз наголошуємо на необхідності перебувати вдома», - наголосив Андрій Васько.

За його словами зараз двоє пацієнтів на Львівщині перебувають у критичному стані, ще 10 – потребують реанімаційної допомоги.

«Треба розуміти, що перебіг захворювання, негативна динаміка кожного пацієнта є дуже швидкою. На ранішньому обході стан пацієнта може ще бути важким, до 2-3 годин він переходить у дуже важкий стан і помирає, тобто негативна динаміка швидко погіршується, навіть незважаючи на реанімаційну допомогу. Дихальна недостатність дуже швидко прогресує, навіть якщо застосовується ШВЛ», - додав Андрій Васько.
Щодо 11-и медиків, які заразилися коонавірусом на Львівщині, то їхній стан стабільний, близький до задовільного в деяких середньої важкості.

«Медики інфікувалися внаслідок того, що пацієнти, яким надавалася допомога не були з підозрою на коронавірус. Це були безсимптомні пацієнти з іншими захворюваннями, в яких потім виявили ще й коронавірус», - пояснив керівник департаменту.

За його словами, вже є близько 650 звернень за медичною допомогою у зв’язку з коронавірусом.

«Є 82 пацієнти з позитивним аналізом. За останню добу було додатково 22 позитивних аналізи. Зараз на Львівщині щодоби роблять від 100 до 120 тестів ПЛР. За допомогою експрес-тестів в області протестовано вже понад 10 тисяч осіб», - розповів Андрій Васько.

За його словами, попри те, що МОЗ обіцяє появу ексапрес-тестів в аптеках, аналізи все одно доведеться робити лікарям.

«Забір аналізу на експрес-тесті відбувається за допомогою проколу пальця і забору крові. Малоймовірно, що пацієнт зможе це зробити сам в домашній умовах. Всі експрес-тести будуть виконуватися медичними працівниками», - пояснив Андрій Васько.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: