дивись.info

Біля Криму знайшли затоплений теплохід «Вірменія», на якому у Другій світовій загинули тисячі людей

Біля Криму знайшли затоплений теплохід «Вірменія», на якому у Другій світовій загинули тисячі людей

Катастрофа корабля стала однією із найбільших за кількістю жертв у морській історії.

Неподалік берегів анексованого Криму росіяни знайшли затоплений нацистами у Другій світовій війні санітарний корабель «Вірменія», на борту якого загинули тисячі людей. Про це повідомляє Російське географічне товариство.

«Пошукову операцію проводило Міністерство оборони Росії. У дослідженні та ідентифікації судна брали участь фахівці Центру підводних досліджень Російського географічного товариства», – йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що під час пошуків 2017 року на дні моря локатори зафіксували магнітну аномалію.

«У березні 2020 року під час чергової пошукової операції район ретельно досліджували гідролокатором. В результаті фахівці Міністерства оборони Росії виявили корпус затонулого судна, що співпадає своїми габаритами з характеристиками теплохода “Вірменія”. Для проведення ідентифікації судна були залучені фахівці Центру підводних досліджень Російського географічного товариства», – пояснили в РГТ.

За даними росіян, корабель лежить на глибині у півтора кілометра за 15 миль (24 кілометра) від Ялти.

Теплохід «Вірменія» був затоплений 7 листопада 1941 року. Під час Другої світової війни його було переобладнано під санітарний корабель. Його атакував німецький торпедоносець. За даними радянської влади, на кораблі було близько 5 тисяч осіб, тоді як на почату ХХІ століття почала з’являтися інформацію про 7-10 тисяч людей. Врятувати змогли лише восьмеро осіб.

У 2000-х роках Україна неодноразово намагалась знайти теплохід, який був включений у перелік пам’яток підводної культурної спадщини України. Однак експедиції ані 2006, ані 2008 року із залученням міжнародних спеціалістів не дали результатів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.