дивись.info

Шмигаль назвав три сценарії життя в умовах пандемії коронавірусу

Шмигаль назвав три сценарії життя в умовах пандемії коронавірусу
Фото: відкриті джерела

Прем’єр нагадав, що пік захворюваності в Україні прогнозують на початок травня.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав три основних сценарії, як можна жити в умовах пандемії COVID-19. Про це він написав на сторінці у Facebook.

Шмигаль уточнив, що отримує чимало прохань щодо пришвидшення процесу виходу України з карантину і розуміє причини таких звернень. Водночас – заявляє про відповідальність. «Адже на початку травня ми очікуємо пік захворювання, який маємо успішно пройти, щоби почати процес послаблення обмежень», – зазначив прем’єр.

Щодо сценаріїв життя в умовах пандемії, які існують у світі, Шмигаль визначив наступні:

  • Перший – це йти жорстким шляхом. Залишати все закритим, як це робить Сінгапур або Туреччина. На період священного для мусульман Рамадану турецька влада запроваджує комендантську годину на вихідних, дозволяючи виходити в найближчі магазини лише з 9 до 14 години. Такий сценарій точно не для нас.
  • Другий варіант – ліберальний. Повернутися до звичного життя та відкрити всі заклади. Піти за прикладом Швеції. Однак наразі у Швеції виявлено понад 18 600 випадків захворювань та зафіксовано більш ніж 2 100 смертей. Тобто, летальність становить понад 11%. Це вп’ятеро вище, ніж наразі в Україні.
  • І третій сценарій – це не обирати між здоров’ям та економікою, а запускати адаптивний карантин із переходом до нових соціальних норм життя, як це робить більшість країн, зокрема Чехія та Польща, динаміка захворювань яких схожа на ситуацію в Україні. Поступове зняття обмежень дасть нам змогу постійно контролювати ситуацію із захворюваністю та в разі спалахів оперативно їх локалізовувати.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.