дивись.info

Водії тепер можуть перевіряти ПДР-штрафи у мобільному

Водії тепер можуть перевіряти ПДР-штрафи у мобільному

Платіжно-інформаційний сервіс для водіїв України «Штрафи UA» спільно з Міністерством внутрішніх справ України запустили додаток, де водії за номером водійського посвідчення, ІПН або за серією та номером штрафу можуть здійснити перевірку та заплатити за порушення ПДР. Про це повідомили в сервісі «Штрафи UA», – пише Укрінформ.

«Така функція стала доступною після того, як МВС відкрило дані про факти порушення ПДР. Це забезпечує прозорість процедури штрафних платежів і надходження коштів, що дозволяє збільшити інформованість водіїв. Покращує ситуацію зі своєчасністю сплати, знижує навантаження на виконавчі органи і збільшує надходження до бюджету. Для МВС це важливий проєкт, реалізація якого відбулася в рамках співпраці з ДП Інфотех», – процитували в “Штрафи UA” заступника міністра внутрішніх справ Сергія Гончарова.

«40-50% запитів, з якими до нас звертаються щодня, стосуються того, як перевірити статус сплати. Тому що сплачено, не означає погашено. У 2016 році нам вдалося реалізувати його в частині сплат, а ось в частині перевірки – ми все робили вручну. Тобто зверталися у відповідні інстанції, намагалися з’ясувати, де застряг платіж і з якої причини. Після відкриття реєстру у співпраці з МВС, ми нарешті створили оновлену версію. Тепер це універсальний сервіс, який вирішує повний комплекс завдань – від отримання інформації про штраф, до контролю погашення штрафу в базі поліції», – зазначив засновник сервісу Денис Дмитров.

Як вважають у компанії, оскільки в Україні з 1 травня заплановано офіційний запуск системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР, а отже, кількість штрафів буде зростати, це робить нову послугу ще більш актуальною.

Оновлена версія додатку «Штрафи UA» вже працює для IOS , для Android оновлення вийде на початку травня .

За даними платформи Opendatabot на поточний момент сумарний обсяг непогашених водійських штрафів – 858 954 (що становить приблизно 0,5 млрд грн). Одна з ключових причин – складний процес оплати, що передбачає проходження низки інстанцій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.