дивись.info

Колишній очільник Львівщини закликав рятувати туризм

Колишній очільник Львівщини закликав рятувати туризм

Олег Синютка звернувся до Кабміну з проханням оприлюднити стратегію порятунку туристичної галузі України.

27 квітня представники урядів 27 країн Європейського Союзу, відповідальні за розвиток туризму у своїй країні, зустрілися на спільній відеоконференції, за результатами якої було досягнуто домовленостей скоординувати зусилля і спільно напрацювати кроки для відновлення галузі.

Про це написав на своїй строніці в соцмережі народний депутат Олег Синютка.

«Відновлення туристичної галузі має важливе значення як для економіки Європейського Союзу в цілому, так і окремої країни. Враховуючи це, за інформацією виконавчого директора Європейської туристичної комісії, Європейський Союз виділить 375 млрд євро на відновлення туристичної галузі після пандемії коронавірусу, зокрема 255 млрд буде виділено урядам для допомоги туристичному сектору своїх країн і майже 120 млрд – підприємцям і компаніям, які зазнали збитків, для можливості продовжити роботу.

Європа готується активно воювати за повернення туристів, натомість в Україні наразі немає жодної інформації про плани уряду щодо стимулювання розвитку туристичної галузі в Україні та її відновлення після зняття карантинних обмежень. У грудні минулого року було створено Державне агентство розвитку туризму, у березні призначили голову агентства, але на сьогодні відсутня будь-яка інформація про діяльність новоствореного органу. Складається враження, що туризм залишився поза увагою уряду», – написав нардеп.

Він зауважує, що це підтверджує також той факт, що згідно з останніми змінами до Державного бюджету України на 2020 рік коштів на фінансування бюджетної програми «Розвиток туристичного потенціалу» не передбачено взагалі, так само як і відсутнє фінансування діяльності зазначеного вище агентства чи будь-які видатки на підтримку туристичної галузі.

«Однак, туризм є так само важливою галуззю економіки для України, як і для інших країн Європейського Союзу. Лише у Львові близько 20% мешканців працюють у туристичній сфері. Дохід в бюджет міста від туризму у минулому році склав близько 200 млн. грн., а загалом витрати туристів у Львові минулого року складали близько 21 млрд. грн. Альтернативних шляхів покриття дефіциту місцевого бюджету через втрати в туристичній галузі наразі немає, а проблема залишається актуальною для багатьох українських міст, тому потребує якнайшвидшого реагування з боку уряду.

Я надіслав депутатське звернення до уряду, бо наразі нікому невідомо як влада збирається рятувати туристичну галузь. Тут мова навіть не про матеріальну підтримку, як в Євросоюзі, проблема в тому, що в Україні взагалі відсутнє цілісне бачення, що робити з туристичною галуззю в умовах кризи. Тому хочу закликати до дискусії ширше коло осіб, адже діяти потрібно вже сьогодні», – йдеться у дописі Олега Синютки.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.