дивись.info

Перше послаблення: у Львові відкриють продовольчі ринки, на черзі – літні майданчики

Перше послаблення: у Львові відкриють продовольчі ринки, на черзі – літні майданчики

Міська комісія з ТЕБ і НС вирішила дозволити у Львові продовольчих ринків.

Про це під час брифінгу розповіла очільниця міського штабу протидії COVID-19 Галина Слічна, передає ІА Дивись.Info.

«Ми розглядали ряд питань, які були прийняті сьогодні на засіданні уряду. Перш за все це робота продовольчих ринків. Ми прийняли рішення відновити роботу продовольчих ринків в з дня оприлюднення змін до постанови Кабміну. Але роботу ринків дозволити лише за умови дотримання правил, які затверджені головним санітарним лікарем України. Оператор обов’язково має бути зареєстрований, як оператор ринку харчових продуктів, має відбуватися температурний скринінг продавців і відвідувачів, всі повинні бути у масках, які можуть бути виготовлені власноруч, на кожному вході має бути наявний диспансер з антисептиком, кількість покупців може бути не більше одного на 10 метрів торгової площі, відстань між продавцями не менше ніж 3 метри, робочі місця продавців мають бути обладнані прозорими захисними екранами з плівки або пластику, обов’язкова обробка контактних поверхонь – дверних ручок, поручнів, вимикачів – кожні 3 години, дезінфекція всіх приміщень включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці робочого дня, відсутність стихійної торгівлі на місцях прилеглих до ринку, постійне інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень. Контроль за дотримання правил покладається на керівників ринку. Крім цього, керівники продовольчих ринків до кінця робочого дня 30 квітня повинні надати мерії гарантійні листи щодо дотримання цих правил. Також на ринках обов’язково мають бути працівники Держпродспоживслужби. На них покладаються контролюючі функції щодо дотримання правил. Також будуть моніторингові групи, які створені при райадміністраціях. Якщо буде порушення цих правил – будемо розглядати питання щодо закриття ринків, які не дотримуються вимог», – розповіла Галина Слічна.

Комісія також прийняла рішення про надання дозволу з 12 травня закладам громадського харчування лише в частині роботи майданчиків та обслуговування на виніс.

«Ми доручили розробити окремий протокол дотримання карантинних обмежень при функціонуванні таких майданчиків та скерувати звернення до Кабміну щодо надання погодження на функціонування літніх майданчиків. По майданчиках будуть теж розроблені чіткі правила, які ми будемо виносити на наступне засідання комісія з ТЕБ і НС», – додала Галина Слічна.

Також було вирішено підготувати звернення до уряду щодо надання дозволу органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо відновлення роботи певних суб’єктів підприємницької діяльності.

«Враховуючи, що показник захворювання є різним по областях, щоб орган місцевого самоврядування міг самостійно прийняти рішення, які суб’єкти могли б працювати у тому чи іншому місті. Ці суб’єкти могли б працювати виключно за окремим протоколом. Ми просимо Кабмін, щоб він надав згоду на функціонування з 12 травня таким суб’єктам господарювання:  майстерні з ремонт годинників, взуття, одягу, галантереї, перукарням, магазинам будівельних матеріалів та господарських товарів, книгарням, квітковим ринкам магазинам канцелярських товарів, побутової техніки, засобів зв’язку, фотосалонам, автокінотеатрам,  роздрібну торгівлю текстильними товарами у спеціалізованих магазинах», – розповіла очільниця штабу

Місто також скеровує звернення до Кабміну, щодо дозволу на відвідання парків, скверів, лісопарків та зелених зон, а також дозволив індивідуальні заняття на спортивних майданчиках. Це звернення уряд місто просить розглянути якнайшвидше.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.