дивись.info

Помер дисидент і публіцист Зиновій Антонюк

Помер дисидент і публіцист Зиновій Антонюк
фото: Еспресо

У вівторок, 28 квітня, на вісімдесят сьомому році життя помер учасник українського національно-демократичного і правозахисного руху, публіцист і перекладач — Зиновій Антонюк.

Про смерть Антонюка ввечері 28 квітня заявили видавець Леонід Фінберг та родина правозахисників Захарових, передає Еспресо.

У 60-70-х роках минулого століття Зиновій Антонюк брав участь разом з іншими дисидентами у поширенні творів “самвидаву”, передавав за кордон легендарний “Український вісник”. На прохання Світличного переклав з польської мови на українську декілька великих статей з історії польсько-українських стосунків. 1972-го року був заарештований за антирадянську агітацію. Утім і в таборах лишався активним — зокрема допомогав отримувати і розповсюджувати за кордоном інформацію з політзон. Від 1994 – працював в Українсько-американському бюро захисту прав людини. Пан Зиновій є автором численних статей з питань прав людини, суспільної свідомості та духовної культури.

Згадуючи ув’язнення у Пермському таборі ВС 389/35, Антонюк писав: “Аналізуючи своє життя хоч би від початку 60-х років і спостерігаючи механізм реалізації так званої “законності” у відношенні до інакшедумаючих, можу тільки пошкодувати, що пізно відчув себе громадянином, що я занадто довго вдовольнявся лише ролею спостерігача соціологічних процесів у радянському суспільстві. Про інші сторони совєтської законності я знав тільки з поголосок, тому радію, що трапилася мені можливість випробувати все на власній шкірі… “Хто не був в ДОПРІ, той не громадянин”.

Світла пам’ять громадянину та патріоту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.