дивись.info

У мерії Львова погодили будівництво готелю на вулиці Вороного

У мерії Львова погодили будівництво готелю на вулиці Вороного

Архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міськради погодила проєкт детального плану території, обмеженого вулицями Вороного, Руданського та Коперника.

Засідання відбувалось в онлайн-режимі ще 24 квітня, однак результати голосування стали відомі лише 4 травня. Проєкт детального плану підтримало 17 членів містобудівної ради, 4 особи утрималось, ніхто не проголосував «проти», пишуть «Наші гроші. Львів».

Нагадаємо, що це вже друга спроба розробки детального плану цієї території. Попередній ДПТ скасували через судовий позов мешканців району. Перший план був погоджений з порушеннями законодавства – його затвердили рішенням виконавчого комітету, а не ухвалою сесії міської ради. Тоді мешканці району виступали проти будівництва готелю на вулиці Вороного, але підтримували ідею будівництва багатоповерхового паркінгу, яку міська влада розглядала ще з 2006 року.

Новий детальний план, який також передбачає будівництво готелю, вже не викликає спротив мешканців, ймовірно через передбачений на даху доступний громадський простір. Готель має бути шестиповерховим, але бокові блоки плануються вже семиповерхові. Орієнтовно тут буде 140 номерів та 70 паркомісць. А тераса громадського простору буде площею приблизно 1000 м. кв., що дорівнює площі забудови і буде поділена на 3 зони: для відпочинку з дітьми, оглядова тераса та відкритий лекторій. На неї будуть вести окремі сходи та ліфт.

Замовником нового проєкту детального плану виступило управління архітектури ЛМР, а платником – ТОВ «Ательєр». Під час засідання переважно доповідав архітектор ДП «Містопроект» Юрій Столяров, розробник проєкту.

Столяров нагадав, що попередній детальний план мав процедурні порушення. За новим планом розробники відмовляються від реконструкції пасажу Міколяша – торгового ряду, який колись з’єднував вулиці Коперника та Вороного. Переважна більшість цієї території зараз належить коледжу легкої промисловості. Також відмовились від ідеї будівництва наземного паркінгу, зокрема, через те, що у випадку його облаштування не вдасться дотриматись необхідної відстані між будинками.

Під час засідання начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко рекомендувала при розробці проєкту будівництва орієнтуватись режими використання території, згідно Історико-архітектурного опорного плану (ІАОП), який ще не затверджений, але вже є розроблений. Юрій Столяров відповів, що наразі проєкт ДПТ орієнтується на наявні норми та гранично можливу висоту будинку. Однак, якщо прийнятий ІАОП внесе корективи у можливості будівництва на цій території, то їх обов’язково врахують. Останній термін до якого Львів мав затвердити ІАОП, минув майже півтора роки тому.

З цього приводу висловився архітектор Богдан Гой: «Поки немає історико-архітектурного опорного плану я так розумію, що вся повнота влади є фактично в містобудівної ради».

Водночас Богдан Гой підтримав ідею будівництва, а пустир на вулиці порівняв із «незапломбованим зубом»: «Особисто мені проект імпонує, його можна підтримати. Існує зауваження стосовно брандмаурної стінки банку (сусідня будівля), але цю незапломбовану дірку в зубі давно пора закривати і питання вирішувати позитивно»

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.