дивись.info

Які свята відзначають 5 травня (іменини, народні прикмети)

Які свята відзначають 5 травня (іменини, народні прикмети)

ІА Дивись.info склала добірку свят і важливих подій, які відзначають 5 травня в Україні і світі.

Свята та події 5 травня

Міжнародний день акушерки — міжнародний день, що його відзначають щороку 5 травня.

Ідею проведення МДА було запропоновано 1987 року на конференції Міжнародної конфедерації акушерок (англ. International Confederation of Midwives) (заснована 1919 року, об’єднує 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу) в Нідерландах.

Регулярно відзначається з 1991 року в понад 50 країнах світу.

Міжнародний день акушерки — це нагода для кожної окремої акушерки замислитися про всіх, хто пов’язаний із цією професією, щоби зав’язати нові зв’язки й розширити знання про те, що акушерки роблять для всього світу.

У Спільній заяві Фонду ООН з народонаселення і Міжнародної конфедерації акушерок щодо відзначення 5 травня 2013 року Міжнародного дня акушерки зазначалось, що саме від кваліфікованих акушерок, може залежати чи залишаться живими або будуть вмирати майже 300 000 жінок щороку і в десять разів більше немовлят. Ключова роль акушерок в добровільному плануванні сім’ї може сприяти запобіганню 87 мільйонів незапланованих вагітностей, багато з яких закінчуються небезпечними абортами в країнах, що розвиваються, та майже третини всіх материнських смертей

Міжнародний день боротьби за права інвалідів світова спільнота щороку відзначає 5 травня. Цей день, покликаний звернути увагу людей на проблеми, пов’язані із захистом прав людей з обмеженими можливостями. Свій початок історія «міжнародного дня боротьби за права інвалідів» бере 5 травня 1992 року. У цей день люди з обмеженими можливостями з сімнадцяти країн, одночасно провели перший загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації інвалідів. З того часу подібні заходи проводяться кожне п’яте травня.

Іменини 5 травня

Цього дня іменини святкують: Віталій та Теодор.

Народні прикмети 5 травня

  • Закувала зозуля – більше морозів не буде.
  • Гроза – до багатого врожаю.
  • Спадний місяць – морозів уже не буде.

Гороскоп 5 травня

Овен

До великого грошового надходження, яке можливе в цей день, рекомендується поставитися вкрай відповідально – значну його частину необхідно відкласти на непередбачені витрати.

Телець

Можна – і треба! – закладати позитивну програму на найближче майбутнє: скористайтеся сприятливими обставинами, щоб поліпшити свою життєву ситуацію.

Близнята

Чим більше добра ви в цей день зробите оточенню, тим швидше воно повернеться до вас в збільшеному обсязі, так що не стримуйте свої благі пориви.

Рак

Єдиний спосіб пережити непростий для вас день у гаразді – від самого ранку налаштовуватися на хороше, це той випадок, коли позитивне мислення дасть реальні результати.

Лев

У цей день можна починати ремонт: звичайно, до рішучих дій під час карантину вам стати не вдасться, але складати кошторис і вибирати матеріали в інтернет-магазині вам ніхто не заборонить.

Діва

Ухваливши важливе рішення, над яким ви давно розмірковували, намагайтеся не відкладати дії з його реалізації в довгу скриньку, інакше призначена для цього енергія буде витрачена даремно.

Терези

Шанс значно поліпшити своє фінансове становище, який випаде в цей день, в жодному разі не можна втрачати – в найближчому осяжному майбутньому навряд чи це повториться.

Скорпіон
День не підходить для роздумів, філософствування і розгойдування, зате це ідеальний час для активних і рішучих дій – тим, хто не буде лінуватися, вдасться багато чого встигнути.

Стрілець

Змінити своє життя на краще зможуть тільки ті, хто готовий довго і наполегливо працювати, – з неба на голову жодні блага в цей час не впадуть, не варто навіть мріяти про це.

Козоріг

Настав час повернутися до справ, які деякий час тому ви відклали через безперспективність – тепер ви подивитеся на них під іншим кутом зору.

Водолій

Карантин рано чи пізно закінчиться, а зовнішній вигляд, який не відповідає всім вимогам, залишиться: саме час попрацювати над своїм іміджем, хай поки і у віртуальному просторі.

Риби

Навіть найбільш нетривала і незначна розмова з кимось із друзів або знайомих може розкрити очі як на саму людину, так і на її до вас справжнє ставлення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.