дивись.info

«Зе-команда» подвоїла фінансування податкової міліції, яку Зеленський обіцяв ліквідувати — Схеми

«Зе-команда» подвоїла фінансування податкової міліції, яку Зеленський обіцяв ліквідувати — Схеми

Бюджет на створення Бюро фінрозслідувань – 450 млн грн – перейшов до ліквідованої ДФС, у складі якої залишилася тільки податкова міліція.

Державній фіскальній службі (ДФС), у структурі якої залишилася лише податкова міліція, подвоїли фінансування під час перегляду держбюджету на 2020 рік. Тепер бюджет органу, що перебуває у стані ліквідації, складає майже 1 млрд грн. Про це йдеться в сюжеті програми Схеми «Наглядачі над бізнесом».

Додаткові 450 млн грн, які отримала ДФС, спочатку призначалися для створення Бюро фінансових розслідувань (БФР), яке повинно було замінити правоохоронну функцію податкової міліції, а сама міліція – ліквідована.

Створення БФР входило до передвиборної програми президента Володимира Зеленського та його партії Слуга народу. Але відповідний законопроект Верховна Рада відхилила в січні. Перед цим фінансовий комітет парламенту рекомендував його не приймати.

У коментарі Схемам голова комітету Данило Гетманцев (Слуга народу) заявив, що не може озвучити мотиви такого рішення. За словами його заступника Ярослава Залізняка (Голос), президент Зеленський хоче, щоб БФР підкорялося йому, а не Мінфіну, тому голосування за законопроект провалили.

Відразу після цього голосування ДФС попросила подвоїти їй фінансування, йдеться в розслідуванні. Зокрема, у листах до Мінфіну мова йшла про збільшення зарплат з 6 000 грн до 21 000 грн – у центральному апараті та до 13 500 грн – в територіальних органах.

Збільшення фінансування податкової міліції Кабмін підтримав у день призначення в. о. голови ДФС Сергія Солодченка, колишнього податкового міліціонера, який обіймав високі посади за часів Януковича, зазначається в сюжеті.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.