Актуальні теми:

Підтримати

Глава інституту Нацпам'яті розповів про ідею встановити покемонів під Щорсом

Глава інституту Нацпам'яті розповів про ідею встановити покемонів під Щорсом

Журналісти розпитали очільника інституту Нацпам'яті Антона Дробовича про проєкти на посаді.

В інтерв'ю Громадському він розповів про пропозиції активістів встановити покемонів під Щорсом, аби пам'ятник радянському діячу перестали нівечити вандали.

  • Ви не боїтесь, що через невирішене питання з Щорсом, знову знайдеться хтось, хто відпиляє коню ногу?

Це може статися, в тому числі через оці постійні пробуксовування. Але якщо суспільство готове запропонувати конструктивні рішення – нехай пропонує. Часто ліві активісти, які категорично проти демонтажу Щорса, пропонують взагалі асиметричний хід, а саме переозначення. Наприклад, під Щорсом зробити якихось надувних покемонів, які знівелюють його комуністичний пафос. Або надувну скульптуру, яка обнімає Щорса.

«Але мені здається, що найспокійнішим варіантом було би перемістити Щорса в музей монументальної пропаганди», - відзначив Антон Дробович.

33-річному кандидату філософських наук Антону Дробовичу в грудні 2019 року уряд довірив реалізовувати державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті українського народу. Це — завдання Українського інституту національної пам’яті, яке Дробович очолив після п’ятирічного керівництва Володимиром В'ятровичем. Той за цей час здобув чимало ідеологічних ворогів через свою позицію у питаннях декомунізації, героїзації УПА та загалом особистого ставлення до свята 8 березня чи творчості Висоцького чи Цоя як елементів російського впливу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: