Актуальні теми:

Підтримати

Львів звернеться до уряду щодо проблеми Укрзахідпроектреставрації

Львів звернеться до уряду щодо проблеми Укрзахідпроектреставрації

Виконавчий комітет Львівської міської ради не погодив зміну балансоутримувача приміщень, які орендує науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація».  

«Це питання не стосується «Укрзахідпроектреставрації». Воно передбачає лише зміну балансоутримувача приміщень. Якщо на сьогодні це управління охорони історичного середовища, то ми плануємо на підставі їхніх звернень передати їх на баланс нашого комунального підприємства «Бюро спадщини», яке є в підпорядкуванні управління. Це не робить ніяких змін для орендаря. Орендар - «Укрзахідпроектреставрація» - давно орендує це приміщення. На сьогодні вони мають заборгованість 7,5 млн.грн. УКВ подало черговий позов про стягнення заборгованості. Ми і раніше позови подавали, вони знаходяться у виконавчій службі, але безрезультатно, і про вивільнення цього приміщення у зв’язку із закінченням договору і непродовженням його через борги. Також подали позов про початок процедури банкрутства цього підприємства. Ми це зробили, бо є великий борг і цю ситуацію треба вирішувати. Але цей крок був вимушений і крайній. Міська рада дала згоду на прийняття цього підприємства у власність територіальної громади. З цією ухвалою ЛМР зверталася до міністерства розвитку громад, щоб вони дали згоду і передали це підприємство місту, щоб його зберегти і вирішити всі фінансові питання такий проєкт ухвали готувався але не виносився на сесію», - пояснила начальниця управління комунального майна ЛМР Інна Свистун.

«Я говорив з попередньою міністеркою Альоною Бабак з цього питання, вона погодилась на передачу інституту у власність міста. Але змінився міністр, тож треба цю процедуру починати заново. Нам важливі люди, які працюють в цій установі, ми хочемо, щоб вони мали нормальну оплату праці і нормальні замовлення, тому що замовником в основному є місто. Тому людей ми в образу не дамо. Але перед нами наче глуха стіна – інститут перебуває у власності держави, орендує у міста приміщення і жодної копійки не платить, а міністерство на це не реагує. Ми звернулися в суд. Хоче я переконаний, що все вирішиться просто – його передадуть у власність міста, ми візьмемо його під опіку і воно працювати як всі наші інші установи. Але я так розумію, що це рішення взагалі цього не стосується  - ми просто міняємо балансоутримувача», – заявив міський голова Андрій Садовий.

Депутат міської ради Тарас Чолій закликав питання перенести.

«Це питання дуже сильно збурило громадськість і працівників підприємства. Вони просять щоб це рішення не приймалося без якісної комунікації щ колективом, бо є дуже багато домислів нез’ясованих речей на які люди не мають відповідей. Я б хотів щоб до цього рішення були долучені і керівники фракцій ЛМР Тому що ми прийняли це рішення і взяли на себе відповідальність про прийняття у комунальну власність підприємства, бо знаємо що люди роками не мають якісних замовлень, там була виставлена доволі висока орендна плата, як для державного підприємства,  особливо на фоні інших державних підприємств, яким міська влада знижує оренду. В нас немає ніяких документів що управління історичного середовищі є балансоутримувачем Прохання перенести це питання вивчити і прокомунікувати з колективом , депутатами щоб вийти з якісним рішенням. Я спілкувався з кількома представниками колективу, там є певне нерозуміння і певна паніка», -  заявив Тарас Чолій.

Зрештою питання перенесли. Андрій Садовий доручив підготувати нові листи у міністерство розвитку громад щодо передачі підприємства у власність міста.

Нагадаємо, у березні 2020 року Управління комунальної власності ЛМР подало два позови до cуду проти «Укрзахідпроектреставрації» з вимогою розпочати процес банкрутства інституту та виселити його з орендованих комунальних приміщень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: