дивись.info

У Мінфіні кажуть, що переговори з МВФ неможливі без «антиколомойського» закону

У Мінфіні кажуть, що переговори з МВФ неможливі без «антиколомойського» закону

Україна не зможе проводити жодних переговорів з Міжнародним валютним фондом щодо будь-якої програми підтримки без ухвалення так званого банківського закону, який унеможливлює повернення збанкрутілих та націоналізованих банків колишнім власникам.

Про це повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, – повідомляє Громадське.

«Щодо запобіжника у вигляді закону 2571-д (банківського закону — ред.), вчора було задане питання щодо того, на скільки цей закон є критичний для перемовин з МВФ. На що ми отримали відповідь, що будь-які перемовини з МВФ без голосування цього закону є неможливими, по будь-яких програмах фінансування», — повідомив Марченко.

За його словами, попри те, що МВФ вирішив змінити формат програми підтримки України з програми EFF (на 3 роки) на stand-by (на 1,5 роки), Україна в межах цієї програми отримає 5 мільярдів доларів протягом наступних 1,5 роки.

27 квітня профільний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити банківський закон у другому читанні.

Нагадаємо, що загалом до банківського законопроєкту подали рекордну кількість правок — понад 16 тисяч. Тут розповідаємо, хто подав найбільше.

Для того, аби не розглядати банківський закон протягом багатьох місяців, депутати внесли зміни до регламенту Ради, які дозволяють уникати розгляду всіх понад 16 тисяч правок.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.