дивись.info

«Укрпошта» продає бази відпочинку на Азовському морі та в Конча-Заспі

«Укрпошта» продає бази відпочинку на Азовському морі та в Конча-Заспі
фото з відкритих джерел

«Укрпошта» продає непрофільні активи. Державне підприємство повідомило, що виставило на продаж перші 30 об’єктів (177 одиниць), що не використовуються у господарській діяльності «Укрпошти». Їх перелік є на сайті організації.

«Це перша частина об’єктів із тих, що «Укрпошта» буде продавати. Їх загальна стартова ціна відповідно до незалежної оцінки становить 82,6 млн грн. На другому етапі державна компанія виставить на продаж ще 62 об’єкта, вартість яких оцінена у 189 млн грн», – йдеться в повідомленні.

Продаж нерухомості, що не використовується у господарській діяльності «Укрпошти», здійснюватиметься через електронну торгову систему «ProZorro. Продажі». Попередньо проведена незалежна оцінка ринкової вартості 30 об’єктів, а в подальшому проводитиметься й інших, що продаватиме «Укрпошта». Компанію-переможця, що надає ці послуги державному підприємству, було обрано через відкриті торги в системі електронних закупівель Prozorro серед 12 компаній-учасників. Згідно з укладеною угодою компанія протягом одного кварталу здійснює незалежну оцінку до 300 інвентарних номерів (одиниць) нерухомості.

«В Укрпошти понад 12 тисяч об’єктів нерухомості, з них у власності близько 5 тисяч. І лише половина із тих, що належать підприємству, використовується за призначенням та приносить прибуток. Решта — баласт: бази відпочинку, кузні, лазні, магазини, ангари, склади та інше. На їх утримання ми щороку витрачаємо близько 10 млн грн на податки, охорону, тощо. Укрпошта не турбаза і не склад. Якщо ми хочемо розвиватися і ставати кращими для наших клієнтів, то всі наші активи повинні приносити дохід. Це звичайний бізнес підхід. Звичайно, ми не будемо продавати нерухомість собі у збиток чи нижче балансової вартості. Отримані від продажу кошти будуть інвестовані в ремонти, оренду нових і кращих приміщень, будівництво нових сортувальних центрів та оновлення іншої інфраструктури. Сподіваюся, продані об’єкти швидко знайдуть нових власників і теж стануть чимось корисним для людей. Всі будуть в плюсі – і держава, і клієнти, і нові власники нерухомості», – зазначив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський.

Серед перших лотів, що виставила Укрпошта на продаж, — одним лотом дві поруч розташовані турбази в Києві у «Конча-Заспі», а ще турбази на узбережжі Азовського моря – в с. Ялта на Донеччині та у Бердянську, передмісті Дніпра та у Чернігівській області, а також виробничі приміщення у Львові біля залізничного вокзалу, приміщення у м. Боярка.

Дату початку аукціону в системі «ProZorro.Продажі» буде повідомлено по кожному лоту окремо. Для об’єктів, початкова вартість яких не перевищує 10 млн грн, період прийому пропозицій триватиме протягом 14 днів, а для тих, що мають ціну вищу за 10 млн грн — він триватиме 28 днів. В разі, якщо переможця не буде визначено або не буде учасників, лот буде повторно виставлений на аукціон.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.