дивись.info

СБУ оприлюднила документи КДБ про представників «Розстріляного відродження»

СБУ оприлюднила документи КДБ про представників «Розстріляного відродження»

Служба безпеки України оприлюднила документи про долі репресованих українців за часів СРСР. Документи були оприлюднені 17 травня, коли Україна вшановує пам’ять жертв тоталітарної радянської ідеології.

Йдеться про долю “Розстріляного відродження”, повідомляє пресцентр СБУ у “Фейсбуці”.

“Жертвами терору 1937-38 років стали понад 260 тисяч українців. Більшість із них були розстріляні. А їхні родини повідомляли про смерті від інфарктів і серцевих нападів. Була навіть окрема директива – з родичами розстріляних говорити усно, а дату смерті у довідках ставити довільно, у межах 10 років після арешту. Сьогодні документи з архівів КДБ доступні онлайн. Колекція про долі “Розстріляного відродження” показує, як приховувалася правда”, – йдеться у повідомленні.

СБУ наводить приклад розстрілу українського режисера Леся Курбаса.

“точна дата розстрілу українського режисера Леся Курбаса – 3 листопада 1937 року. Хоча за документами він нібито загинув у таборах у 1942-му. І через 19 років після реальної смерті Курбаса в архівах КДБ Архангельскої області з’явиться висновок: скасувати розстріл через відсутність складу злочину”, – наголошується у повідомленні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.