дивись.info

Стало відомо, яка шкідлива звичка збільшує ризик захворіти на COVID-19

Стало відомо, яка шкідлива звичка збільшує ризик захворіти на COVID-19

Фахівці на основі попередніх даних пацієнтів з COVID-19 припускають, що у курців частіше виникають ускладнення зі здоров’ям.

Дослідники повідомляють, що одна з можливих причин полягає в тому, що куріння збільшує експресію гена ACE2 – білка, який зв’язується з SARS-CoV-2, – що може сприяти зараженню COVID-19. Про це пише Eurek Alert, інформує ТСН.

Дослідження передбачає, що тривале куріння може викликати збільшення білка ACE2 в легенях, що може призвести до більш високого рівня захворюваності у пацієнтів.

“Наші результати дають уявлення про те, чому курці, у яких розвивається COVID-19, зазвичай мають погані клінічні результати. Ми виявили, що куріння викликає значне збільшення експресії ACE2, білка, який SARS-CoV-2 використовує для проникнення в клітини людини”, – говорить старший автор Джейсон Шелцер, фахівець з генетики раку в лабораторії Cold Spring Harbor Laboratory.

Регуляторний білок ACE2 пов’язаний з уразливістю до вірусу SARS 2003 року (2003). За словами науковця, дані експериментів на мишах показали, що більш високі рівні ACE2 роблять мишей більш сприйнятливими до ГРВІ. Пізніша робота з SARS-CoV-2 показала, що, коли людський ACE2 був високо експресований у хворих на Covid-19 мишей, вони вмирали швидше.

У людей легені діють як одне з основних місць вироблення ACE2. Щоб оцінити прямий вплив куріння на експресію ACE2 в легенях, Шелцер порівняв експресію гена ACE2 з епітеліальної тканини легенів людей, які регулярно курили сигарети, з тими, хто ніколи не курив.

“Ми виявили, що куріння викликало значне збільшення експресії ACE2”, – каже Шелцер.

Він зазначив, що курці виробляли на 30-55% більше ACE2, ніж їх колеги, які не палять. Ця зміна також залежала від дози, причому у завзятих курців виникли максимальні значення ACE2.

Результати Шелцера показують, що інші вірусні інфекції, такі як грип, а також передача сигналів інтерферону – частина системи захисту організму від вірусів – збільшують експресію ACE2.

“Через це можливо, що SARS-CoV-2 може викликати активацію свого власного рецептора, створюючи тим самим петлю позитивного зворотного зв’язку, що веде до більшої кількості інфекцій”, – каже Шелцер.

Хоча вплив сигаретного диму і експресії ACE2 є переконливим, він не є постійним. Порівнюючи легкі нинішніх курців з тими, хто кинув палити протягом принаймні 12 місяців, Шелцер виявив “значне зниження експресії ACE2, демонструючи, що вплив куріння на ACE2 можна повернути назад”.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.