Робота ЦПМСД в умовах епідемії

Pravila
Фото ілюстративне.

Підвищити потенціал та здатність органів місцевого самоврядування та управлінців центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), забезпечити належне функціонування закладів охорони здоров’я в громаді та якісне надання первинної медичної допомоги, - про це та багато іншого йшлося під час семінару 20 травня на тему «Організація роботи ЦПМСД в умовах епідемії (на прикладі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2».

Участь у заході взяли представники із 10 ОТГ Львівщини, серед них керівники медичних закладів первинної медичної допомоги, що належать громадам, управлінці з охорони здоров’я, відповідальні в ОТГ за сферу охорони здоров’я в громаді із Львівської, Волинської та Рівненської областей.

На порядку денному розглянули питання участі ОМС в забезпеченні роботи закладів первинної медичної допомоги; нормативно-правові документи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків CОVID-19; засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) для медичних працівників. Дезінфекція ЗІЗ. Організація «Зеленої» та «Червоної» зон в закладі ПМД; спостереження за потенційними носіями короновірусу; робота з персоналом ЦПМСД у кризовій ситуації; громадське здоров’я в ОТГ і багато іншого.

Спікери семінару – експерт з підтримки медичної реформи в Україні, спеціаліст з організації і управління охороною здоров’я, експерт НСЗУ, заслужений лікар України Василь Височанський та експерт Програми «U-LEAD з Європою» Валерій Мікуліч.

За словами Василя Височанського, пандемія коронавірусу показала всі слабкі місця організації надання послуг охорони здоров’я.

«По-перше, значний відсоток із числа тих, хто захворів, є медичними працівниками, а мати засоби індивідуального захисту і належно ними користуватися – це дві великі різниці. Отже, говорити про індивідуальний захист точно не буде зайвим. По-друге, 74% із числа померлих від коронавірусу мали інші хронічні хвороби, тому супутні патології виявилися слабкою зоною. У цій ситуації медичний заклад повинен забезпечити безперебійну допомогу пацієнтам із хронічними захворюваннями, а орган місцевого самоврядування може допомогти із доставкою ліків для таких хворих», – зазначив Василь Височанський.

Наявність якісної медичної допомоги впливає на стан здоров’я населення близько 30%, решту впливу розподіляють між собою стан екології, умови проживання населення і багато іншого, розповів Василь Височанський.

Багато уваги приділили організації роботи самого медичного закладу під час пандемії: організації прийому пацієнтів з підозрою на коронавірус та інших, захисту самих медичних працівників, управлінню закладом під час особливих умов. Також навели кращі практики функціонування закладів первинної медичної допомоги в ОТГ із запобігання поширенню COVID-19.

Із загальних рекомендацій для ефективної роботи органу місцевого самоврядування та закладів охорони здоров’я, експерти наголошують, що дохід медичного закладу повинен бути не менший, аніж витрати. Будь-який орган місцевого самоврядування може втратити можливість фінансувати, чи можуть змінитися інші обставини, тому заклад повинен заробляти сам на себе. А ще варто належно ставитися до написання стратегії розвитку сфери охорони здоров’я у громаді і фінансового плану, бо це є запорукою успіху.

Дарія Зубрицька,

експертка із висвітлення і комунікації Львівського регіонального офісу Програми U-LEAD.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: