дивись.info

Римське срібло, що знайшли на Тернопільщині, намагались продати на піратському сайті

Римське срібло, що знайшли на Тернопільщині, намагались продати на піратському сайті

Українські дипломати зберегли цінні срібні старовинні предмети посуду, які знайшли в Тернопільській області минулого року.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба з посиланням на міжнародне об’єднання музеїв ICOM.

«Орієнтовно у листопаді 2019 р. на Тернопільщині особа, яка поки що ховається під ніком Vovan і яку ще належить формально встановити, знайшла унікальний комплекс срібних речей римського часу, до якого входили фрагменти посуду та ще кілька предметів. 29 листопада інформацію про цю знахідку оприлюднили в Інтернеті, а вже 8 грудня 2019 року цей скарб продали на сумновідомому сайті, через який неодноразово продавалися археологічні пам’ятки, що надалі опинялися за кордоном», – йдеться в повідомленні.

Однак, 18 травня 2020 року український археолог Максим Левада повідомив МЗС, що 2 речі з проданого комплексу виставлені на одному з німецьких аукціонів окремими лотами. В описі говорилося, що цінності є частиною приватної колекції. Однак, за наявною інформацією, Міністерство культури не надавало дозволу на їхнє вивезення.

“Тобто мова йде про контрабанду культурних цінностей, за що передбачена відповідальність згідно зі ст. 201 Кримінального кодексу”, – наголошується в повідомленні.

Після того як у ситуацію втрутився голова МЗС Дмитро Кулеба та інші українські дипломати в Німеччині, аукціон погодився зняти речі з продажу та на час перевірки не повертати їх власнику.