дивись.info

У Львові в келіях колишнього костелу відкриють музей Шептицького

У Львові в келіях колишнього костелу відкриють музей Шептицького
фото ілюстративне, джерело: ЛМР

Наприкінці серпня в колишніх келіях костелу св. Казимира планують відкрити музей митрополита Андрея Шептицького.

Про це повідомляє пресцентр Львівської мерії.

На замовлення управління охорони історичного середовища тривають ремонтно-реставраційні роботи в колишніх келіях костелу св. Казимира, що на вул. М. Кривоноса, 1.

У цих приміщеннях планують облаштувати музей митрополита Андрея Шептицького, відкриття якого заплановане вже на кінець серпня цього року.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, постать митрополита Андрея є великою цінністю не лише для Львова, а й для всього людства, і пам’ять про нього, його ідеї та мрії мають бути збережені і продовжені.

Крім того, отець Севастьян Дмитрух, настоятель храму св. Климентія Шептицького, директор музею митрополита Андрея Шептицького, запросив громадськість долучатися до роботи над проектом: «Ми вже напрацювали концепцію музею. Але ми не хочемо просто створити ще один музей — ми хочемо створити музей як цілий науково-дослідницький центр про родину Шептицьких, про митрополита Андрея Шептицького. Бо в родині Шептицьких єпископів було 7, і властиво, мова йтиме не лише про одного митрополита Андрея. Хоча, звісно, акцент на ньому буде найбільший, оскільки він був велетнем духу. І ми хочемо це все висвітлити у цих приміщення, щоб можна було прийти і оглянути експонати, речі митрополита, — вони будуть самі про себе говорити. Ми хочемо висвітлити всю діяльність митрополита Андрея Шептицького — це буде науковий інститут.

Тому потребуємо допомоги, щоб ціле суспільство, місто приходило сюди і працювало. Ця реставрація вимагає значних досліджень, щоб привести ці приміщення до первісного вигляду, як було ще за часів монастиря, і цей монастир перетворити в інституцію митрополита Андрея Шептицького».

За інформацією управління охорони історичного середовища, ремонтно-реставраційні роботи колишніх монастирських приміщень здійснюються в частині першого поверху. Проектом передбачено відтворення планувальної структури приміщень келій, реставрацію стін, склепінь, стель, відновлення (заміну за історичним зразком) вікон та дверей приміщень, реставрацію білокам’яних обрамувань прорізів вікон та дверей, фрагментів кам’яного мурування стін та відновлення підлог. Вартість будівельних робіт у колишніх келіях, які облаштовують під музей, становить 4,8 млн грн.

«Приміщення, у яких зараз триває ремонт, були дуже занедбані: стіни були облуплені, підлоги не було. Вони експлуатувалися в радянські часи вкрай невдало — тут була жіноча тюрма. Пізніше їх передали Університету внутрішніх справ, який зробив там косметичний ремонт. Зараз ми займаємось реставрацією: обстежили всі стіни, подивились, що збереглося, і приступили до відновлення стін, склепінь, підлог. Всі вікна вже замінені на дерев’яний склопакет. Найскладніше — реставрація каменю. Зараз камінь ми відкрили і, де можна, реставрували. Також тут є кам’яні вставки в стінах. Це буде певною окрасою музею.

Є концепція музею, яка передбачає галерею довкола, як це й було в монастирських приміщеннях, та музейні кімнати.

Відкриття музею заплановане на 29 серпня, тому ми маємо завершити реставраційні роботи до середини червня», — розповіла Лілія Онищенко, начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.