дивись.info

Автомобілістів обклали новим податком на продаж машин

Автомобілістів обклали новим податком на продаж машин

Нещодавно було підписано відповідний законопроєкт.

Внесені зміни до Податкового кодексу України, які вступили в чинності 23 травня 2020 року, передбачають збільшення податку при продажу автомобілів.

Нещодавно був підписаний законопроєкт №1210, в якому частина змін торкнулася і автомобільної сфери.

Так, законом закріплено введення податку на продаж третьої одиниці транспортного засобу за рік. Дія закону поширюється на продажу машин від 1-го січня 2020 року.

Якщо раніше у разі продажу (обміну) протягом одного року третього і подальшого автомобіля потрібно було заплатити державі 5% його вартості, то тепер – 18%. Новий податок стосується не тільки легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, зокрема числі, причепів, мопедів і мотоциклів.

Перший продаж ТЗ податком не обкладається. Якщо два, то державі доведеться віддати 5% його ціни, як і раніше. У разі продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки і іншого рухомого майна стягується податок в розмірі 5% від оцінкової вартості навіть на першу операцію в році.

У цьому випадку ставка робиться на перекупників. Їм тепер треба або виходити «з тіні» та платити податки, або відмовитися від свого бізнесу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.