дивись.info

ІФА-тести на коронавірус почали робити ще в одній лікарні Львова

ІФА-тести на коронавірус почали робити ще в одній лікарні Львова

У 1-й міській комунальній лікарні Львова, що на вул. Ужгородська, 1, почали робити ІФА-тести на антитіла до коронавірусу.

Про це під час засідання сесії міської ради розповіла очільниця міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна.

Вона нагадала, що такі аналізи кілька днів тому почали робити у лікарні швидкої допомоги. Для цієї лікарні, за словами Галини Слічної, за кошти благодійників закупили 10 упаковок реагентів на ІФА-тестування, з яких можна зробити 42 аналізи. Наразі протестували 40 лікарів і з’ясувалося, що троє з них перехворіли коронавірусом безсимптомно.

Загалом у Львові ІФА-тести можуть проводити п’ять лікарень: 4-та міська лікарня, 2-га поліклініка на Симоненка, 3-тя поліклініка на Левандівці, лікарня швидкої допомоги та 1-ша міська лікарня.

Крім цього, імунноферментні аналізи почали робити приватні лабораторії. Ціна на тест у приватних клініках становить у середньому 400 грн.

ІФА-тестування допоможе розвантажити  на лабораторії, які роблять ПЛР-тести. Зараз очікування на результати ПЛР-тестів становить 8-11 днів.

«Сьогодні у Львові 4 лабораторії роблять аналізи ПЛР: на вул. Круп’ярській, на вул. Зеленій (від медичного університету), у військовому госпіталі і в Центрі легеневого здоров’я. Ні для кого не є новиною, що коли була введена надзвичайна ситуація, і розпочиналися всі ці заходи, на території Львівської області функціонувала лише одна лабораторія на вулиці Круп’ярській. Місто було зацікавлене в тому, що максимально віднайти ще установи, які б при фінансовій допомозі були готові проводити ПЛР-аналізи. Зараз ситуація в лабораторному центрі виглядає так: станом на понеділок ми мали 2800 аналізів, які ще потребували дослідження. Два дні тому міський голова провів нараду з усіма власниками приватних лабораторій, і є домовленість з кількома з них, що вони будуть брати у нашого лабораторного центру аналізи і допомагати їх проводити. Це має пришвидшити процес дослідження відібраних ПЛР-тестів. Коли починалась епідемія, обласний лабораторний центр на Круп’ярський робив по 25 аналізів ПЛР в день. Зараз ж 4 лабораторії проводять по 400 таких аналізів. За весь цей період проведено 11 тисяч аналізів ПЛР, з яких 1513 — позитивні. Лаборанти фактично працюють цілодобово. Кількість аналізів, які проводяться у Львівській області, є досить великою. Фактично ми є на 3 місці в Україні за кількість таких аналізів після Києва і Дніпра», – розповіла Галина Слічна.

«Коли я проводив скайп-нараду з усіма лабораторіями в місті, то ми домовились з частиною приватних лабораторій, що вони готові допомагати. Жодного юридичного впливу на лабораторії державні ми не маємо, це наша волонтерська допомога. Велика подяка всім благодійникам, які першими привезли перші реагенти в ці лабораторії. Також усі тести на антитіла ми купуємо за приватні кошти. Ми прийняли рішення, що закупимо лабораторію для ПЛР-тестування в лікарні швидкої допомоги. Вона б мала запрацювати до вересня і вона могла б робити за добу до 500 тестів», – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.