дивись.info

Нацбанк прогнозує пік безробіття на другий квартал

В Україні рівень безробіття, який зумовлено епідемією коронавіруса, досягне піку у другому кварталі та становитиме 11,5%.

Про це заявив голова НБУ Яків Смолій на щорічній дослідницькій конференції «Ринок праці та монетарна політика», повідомляє Укрінформ.

«Ми очікуємо, що в нашій країні зумовлений коронакризою рівень безробіття досягне піку у другому кварталі. Це – 11,5% проти 8,2% минулого року», – сказав Смолій.

Він зазначив, що разом із поступовим пом’якшенням карантинних заходів, яке розпочалося наприкінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча й залишиться вищим, ніж попереднього року. Звільнення українців через «замороження» ділової активності не лише ускладнило працевлаштування, збільшивши навантаження на одну вакансію, а й продемонструвало, що легкого вирішення проблеми трудової міграції в Україні не буде.

«Частина українців, які працюють за кордоном, навіть не поверталися додому під час запровадження карантину, оскільки їх, зокрема лякала перспектива пошуку роботи в Україні. А ті, хто повернувся, тепер змушені конкурувати з «місцевими» звільненими за робочі місця із не завжди співставними зарплатами. Через це вони почали знову від’їжджати на заробітки за кордон, щойно стартувало пом’якшення карантинних обмежень, адже в тій самій Польщі потреба в українських працівниках нікуди не щезла»,- зауважив Смолій.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.