• USD: 35.60
  • EUR: 37.50

Львівська мерія не має грошей на зарплати комунальникам

Львівська мерія не має грошей на зарплати комунальникам
фото ілюстративне

Працівники комунальних підприємств Львова — «Львівводоканал», «Львівтеплоенерго», «Львівелектротранс», АТП № 1 можуть не отримати зарплати.

Станом на сьогодні, ці підприємства не мають коштів на виплату заробітної плати працівникам вже у червні, - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, - повідомляють у пресслужбі Львівської міської ради.

У міському бюджеті Львова коштів на дофінансування комунальних підприємств також немає.

За словми Маруняк, шанс вирівняти ситуацію був би, якби у четвер, 28 травня, депутатський корпус підтримав ухвалу про участь Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку, відповідно до якої місто б отримало 700 млн грн для підтримки великих КП, які постраждали через коронавірус, зокрема, на виплату заробітної плати.

«На превеликий жаль, грошей на зарплату людям, які працювали у карантин, немає. Станом на сьогодні наші найбільші комунальні підприємства — це «Львівтеплоенерго», «Львівелектротранс», «Львівводоканал», АТП № 1 та ін, не мають коштів на виплату заробітної плати у червні. На початку року, коли планували бюджет, то кошти планували на півроку. Далі планували, що буде перевиконання бюджету, і в червні наші підприємства будуть дофінансовані. Однак, у зв’язку з пандемією коронавірусу, ці кошти не виділені. Отож, підприємства зараз недофінансовані на 239 млн грн.

Посадовиця наголосила, що ситуацію можна і потрібно рятувати. Завдяки позитивному реноме міста та добрій співпраці Львова з ЄБРР, Львівська міська рада може взяти участь у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» від Банку. І зараз все залежить від депутатського корпусу, адже потрібне погодження сесії. На попереднє засідання, яке відбулось 28 травня, було підготовлено проект відповідної ухвали, втім депутати її не підтримали.

«Такої конфронтації і непорозуміння, які були на минулій сесії, я не пам’ятаю. Мені шкода людей, які можуть не отримати заробітну плату, адже у них є сім'ї. Тому тут не можна займатися політикою, треба займатись господаркою і думати про місто, і про людей, які постраждають, а вони — львів'яни! Має бути порозуміння і підтримання виділення 20 млн євро від ЄБРР, щоб покрити збитки підприємств, які виникли у результаті пандемії коронавірусу. Це буде 700 млн грн, і левова частка цих коштів піде саме на погашення збитків підприємств»— наголосила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Нагадаємо, 28 травня, на засіданні сесії Львівської міської ради, депутати не підтримали рішення щодо участі Львівської міської ради у Програмі підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку». Ухвала передбачала виділення коштів, що дозволили б покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, у тому числі кошти на виплату заробітної плати працівникам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: