дивись.info

Скільки статків «наслужили» нардепи від монобільшості: огляд декларацій

Скільки статків «наслужили» нардепи від монобільшості: огляд декларацій

Цього року Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) заявило про рекорд – було подано близько 900 тисяч декларацій.

ІА «Дивись.Info» переглянула декларації нардепів від Львівщини, а саме нардепів від найчисельнішої фракції у парламенті за всю історію незалежної України «Слуги народу». Львівщина в монобільшості представлена 9-ма обранцями.

Нардеп Остап Шипайло. З декларації помітно, що він любить зберігати гроші в готівці. Має одну квартиру. А зберігає 44 тисячі доларів, 53 тисячі євро і майже 19 мільйонів гривень – це все готівкою. Сукупний дохід депутата за 2019 рік перевищив 4 мільйони гривень.

Однак Шипайло отримав ще 75 тисяч гривень як компенсацію за оренду готельного номеру в Києві. Крім того, згідно з декларацією, в нього чималий борг. Своєму ексшефу з «Карпатбуду» Юрію Карвацькому Шипайло заборгував понад 16 мільйонів гривень.

Євген Петруняк. Цей нардеп свої активи більше полюбляє переводити в нерухомість. Народний депутат задекларував 4 квартири, 2 будинки, відпочинкові будинки, гаражі, сараї – всього 35 об’єктів нерухомості.  Більшість із них, пише в декларації – у с. Дубровиця Яворівського району. Приміщення там невеликі, очевидно, частини цілого комплексу (в декларації зазначені навіть  пральні, конюшні й туалети).

Також у сім’ї Петруняка готівкою понад 7 мільйонів, якщо перевести в гривні, і три автомобілі – два «Мерседеси» та «БМВ».

А от найбільше авто серед нардепів, що представляють Львівщину у Раді, в Ореста Саламахи – дві «Тойоти», «КІА», «Фольксваген» та ще й  мотоцикл «Харлей». Що цікаво, тут є і найдорожче авто з-поміж львівських «слуг», і найдешевше. «Тойота Ленд Крузер», 2017 року випуску, яка належить дружині депутата, коштує 2,3 млн. грн. «Фольксваген ЛТ 46» обійшовся Саламахам лише у 20 тисяч гривень.

Вистачає у сім’ї мажоритарника від Дрогобиччини і готівки (блзько 13 мільйонів, якщо перевести в гривні), і нерухомості. Зауважимо, що Саламаха – єдиний з-поміж львівських «слуг», хто задекларував нерухомість за кордоном. У власності депутата пів будинку в Іспанії, вартістю майже 5 мільйонів гривень.

Найбагатшим серед представників Львівщини у монобільшості є Андрій Герус. За доходом за 2019 рік (13 млн. грн.), і за грошовими збереженнями. На рахунках у сім’ї Герусів 23 млн. гривень, 327 тис. доларів і 10,5 тис. євро. Готівкою, якщо перевести у гривні – ще близько 13 мільйонів.

Проте є у депутата ще й борги. У декларації вказані два фінансові зобов’язання, які виникли у жовтні з різницею в 4 дні – на 3 млн. і на 4,7 млн. гривень. Саме жовтнем датована боргова розписка, за якою Герус нібито програв у карти сто тисяч доларів. І хоч ця сума співставна із сумами, вказаними в декларації, зв’язок між цими подіями не доведений.

Колишня міська голова Рави-Руської Ірина Верещук гроші вкладає в землю. У сім’ї депутатки у власності 5 ділянок, загальною площею у 2,4 гектари. Крім того у декларації вказані 5 квартир – у Києві, Львові, Броварах і Раві-Руській. Найбільша з-поміж них – київська квартира (95 кв. м.). За 2019 рік дохід сім’ї депутатки становив 1,4 млн. гривень. Готівкою Верещук зберігає 130 тис. гривень і 15 тис. доларів.

Наймолодший депутат цього скликання Святослав Юраш готівки у декларації не вказав взагалі. Зі збережень – трохи більше як пів мільйона гривень на банківському рахунку. Є квартира у Києві  і відсоток власності на будинок батьків у Львові (327 кв. метрів). Річний дохід – 880 тис. гривень.

Є й такі нардепи, що хоч у дечому близькі до народу. Мар’ян Заблоцький є єдиним «слугою народу» зі Львівщини, який обходиться взагалі без автомобіля. У декларації вказаний лише електричний самокат, який, щоправда, коштує вдвічі більше, ніж «Фольксаген» Саламахи – 40 тисяч гривень.

На 15 банківських рахунках сім’ї депутата – більше 4 мільйонів гривень. Також у декларації вказані 5 рахунків, сума на яких невідома. Готівкою Заблоцькі зберігають 110 тис. гривень і 90 тис. доларів.

Невеликий дохід у Юрія Камельчука – мажоритарника від 124 округу (Червоноград, Сокальський і частина Кам’янко-Бузького району). За 2019 рік він заробив 233 680 гривень. Порівняно з іншими колегами по фракції, то таки небагато.

Однак є невеличка ремарка – дружина депутата взагалі не надала інформацію про власні статки. З цікавого – в декларації депутата  82 тис. доларів готівки.

А депутатом із найнижчим доходом за 2019 рік серед львівських «слуг» став Ростислав Тістик – 180 тис. гривень. Цього року батько йому не робив продарунків (у попередній декларації Тістик вказував подарунок від батька в розмірі 200 тисяч гривень). Всі маєтки, що зазначені у декларації нардепа, – це 2 квартири (у Львові та Києві), «Ауді А6» за пів мільйона і 3,3 млн. готівкою, якщо перевести у гривні.

Про декларації депутатів від Львівської області, які представляють інші фракції та депутатські групи Дивись.Info також обов’язково розповість.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.