дивись.info

ЄС не планує відкривати зовнішні кордони раніше липня

ЄС не планує відкривати зовнішні кордони раніше липня
Фото ілюстративне

Міністри внутрішніх справ країн ЄС погодилися відкрити переважну частину внутрішніх кордонів ЄС з 15 червня поточного року.

Про це у п’ятницю під час віртуальної пресконференції, розповіла державний секретар з питань внутрішніх справ головуючої в ЄС Хорватії Терезія Грац (Terezija GRAS), – йдеться на сайті Укрінформ.

За її словами, всі міністри погодилися, що скасування контролю на внутрішніх кордонах є спільною метою, і вони будуть працювати, щоб зняти такий контроль для більшості європейських країн з 15 червня. Решта країн ЄС будуть прагнути відкрити внутрішні кордони до кінця червня, але це залежатиме від розвитку епідеміологічної ситуації в деяких з них.

«Ми досягли загальної згоди, що скасування контролю на внутрішніх кордонах має бути завершеним до того, як ми просуватимемося до відкриття зовнішніх кордонів. Міністри погодилися продовжити обмеження на подорожі на зовнішніх кордонах, та запропонували продовжити такі обмеження до кінця червня. Це дозволить добре підготуватися до поступового відкриття зовнішніх кордонів, починаючи з наступного дня у липні», – сказала представник Хорватського головування ЄС .

Вона наголосила, що відкриття зовнішніх кодонів має бути скоординованим. Процес відкриття буде супроводжуватися ухваленням пакету критеріїв з врахуванням пропозицій від ECDC (Європейський центр профілактики та контролю над хворобами) та відповідних рекомендацій від робочих груп Ради ЄС.

Водночас, міністр внутрішніх справ ФРН Горст Зеєгофер після відеоконсультацій з колегами по ЄС 5 червня заявив, що Німеччина та країни ЄС загалом можуть відкрити зовнішні кордони для громадян третіх країн з 1 липня.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.