дивись.info

Як швидко та зручно сплатити штраф за порушення ПДР: 8 популярних способів

Як швидко та зручно сплатити штраф за порушення ПДР: 8 популярних способів

З 1 червня в Україні почала роботу система автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху. У Києві та Київській області в найбільш «проблемних» місцях вже стоять 50 камер, поступово їх встановлюватимуть по всій країні.

Де саме розташовані камери спостереження та фіксації порушень ПДД, можна подивитися на цій інтерактивній мапі:

Поки штрафують лише за перевищення швидкості: 255 грн за перевищення більш ніж на 20 кілометрів на годину і 510 грн за перевищення більш ніж на 50 кілометрів на годину. А для тих, хто сплатить штраф протягом перших десяти днів з моменту отримання постанови, діє «знижка» в 50%.

Символічна сума штрафу не так лякає, як процедура його оплати. Але зараз, крім старого перевіреного походу до банку, штраф за порушення ПДР можна сплатити безліччю різних способів, — від спеціальних інтернет-сервісів до мобільного застосунку. Розповідаємо про вісім найпопулярніших.

На місці порушення через термінал поліцейського

Якщо ви не збираєтеся протягом десяти днів оскаржити штраф, можете оплатити його карткою на місці.

Плюси:

+ швидко та зручно

+ не треба хвилюватись, що ви пропустите термін оплати штрафу

+ не потрібно самому писати або диктувати реквізити постанови

Мінуси:

− не всі патрульні мають термінали

− треба мати із собою банківську картку з достатньою сумою на рахунку

Важливо: при оплаті штрафу на місці «знижка» в 50% не діє — вона застосовна лише до порушень, зафіксованих в автоматичному режимі, тобто камерами автофіксації, які почали працювати з 1 червня.

Через касу банку

По-старому приходите до банку, відстоюєте чергу і переказуєте потрібну суму за реквізитами казначейства за місцем вашої прописки.

Важливо: для оплати штрафів автофіксації казначейство відкрило єдиний рахунок — реквізити є в постанові або відривній квитанції. Решту реквізитів можна подивитися тут: СПЛАТА ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ ПДР

Плюси:

+ можна звернутися до будь-якого банку, який має послугу оплати штрафу, для цього не потрібно бути його клієнтом

+ касир зазвичай власноруч вводить реквізити — менша ймовірність помилки

Мінуси:

− довго

− велика комісія

− можливо, вам доведеться власноруч заповнювати квитанцію — одна помилка, і платіж буде відправлено не туди

− сума може «зависнути» на рахунку казначейства — штраф не буде вважатися погашеним, хоча фактично буде оплачений

Через інтернет-банкінг або мобільні застосунки банків

Багато українських банків мають послугу оплати штрафу за порушення ПДР онлайн на сайті або в мобільному застосунку — наприклад, ПриватБанк, Ощадбанк, Monobank, ОТП Банк (OTP Smart), ПУМБ. Зайдіть на сайт або до застосунку, виберіть відповідний пункт меню, вкажіть реквізити (зазвичай реквізити «підтягуються» автоматично, потрібно лише вказати місце проживання) та суму до сплати.

Наприклад, ось алгоритм оплати штрафу через Приват24 (веб-версія, в мобільній процедура майже не відрізняється): зайти до застосунку — вибрати пункт «Мої платежі» — ввести реквізити для оплати або скористатися шаблоном (написати в полі для введення «штраф» або «ПДР», і система автоматично «підтягне» варіант оплати штрафу за порушення ПДР) — вибрати область і ввести серію і номер постанови — вибрати картку і суму — підтвердити платіж у кошику.

Плюси:

+ швидко та зручно

+ жодних черг, жоден банк не називатиме вас «печерною людиною»

Мінуси:

− потрібно бути клієнтом банку

− тест на увагу — потрібно вручну вводити дані

Через платіжний термінал

Завдяки розкиданим по країні терміналам ПриватБанку, iBox та EasyPay штраф можна оплатити «на ходу» — наприклад, дорогою з магазину. Знайдіть найближчий термінал, виберіть послугу «Оплата штрафів», введіть реквізити і «згодуйте» йому потрібну суму. Роздрукуйте та збережіть чек.

Важливо: зберігайте чек, доки не переконаєтеся, що штраф погашено. Тоді ви зможете довести факт оплати, якщо платіж з якоїсь причини не пройде.

Якщо штраф не погашено, хоча ви його оплатили і маєте квитанцію, засновник сервісу Штрафи UA Денис Дмитров радить: або поїхати до управління патрульної поліції, відділу адміністративної практики, і «закривати» його вручну, або зателефонувати на гарячу лінію патрульної поліції і уточнити статус штрафу, або направити запит до канцелярії управління патрульної поліції з проханням перевірити статус штрафу.

Наприклад, ось алгоритм оплати штрафу через iBox: вибрати послугу «Оплата штрафів ДАІ» (можна вибрати вручну або ввести в пошуку) — заповнити форму (серія і номер постанови, ПІБ платника, номер телефону платника, сума штрафу) — внести суму — отримати чек. За номером квитанції на сайті iBox можна відстежувати статус платежу (розділ «Статус»).

Плюси:

+ зручно, якщо немає можливості оплатити штраф онлайн або немає банківської картки

+ не треба їхати до банку

Мінуси:

− потрібно вручну вводити реквізити

− термінал не видає решту. Але, наприклад, в iBox залишком суми можна поповнити мобільний, картку або перерахувати на благодійність

Через онлайн-сервіси та платіжні системи

Їм можна присвятити окрему статтю. Більшість працюють приблизно однаково — для оплати потрібно набратися терпіння. Вводите дані постанови, особисті дані (інколи – електронну адресу, куди вам надішлють чек), реквізити картки і суму до сплати. Ось кілька таких сервісів:

Portmone — обіцяє перерахувати кошти до Держказначейства протягом трьох робочих днів — зазвичай за добу. Комісія — 2%;

iPay — має функцію регулярних платежів для «постійних клієнтів» (у разі реєстрації)

ДП “Інфотех” МВС (тут одразу ж можна перевірити статус платежу)

UAPay (можна перевірити наявність штрафу за номером протоколу, паспорта, ID-картки, водійського посвідчення або ІПН).

Плюси

+ швидко та зручно

+ в більшості випадків можна перевірити наявність штрафів

Мінуси:

− тест на увагу — потрібно вводити вручну великий обсяг даних

− не скрізь можна відстежувати статус платежу

Через електронний кабінет водія

Крім актуальної інформації про авто, водійські посвідчення та історію машини по VIN-коду, в електронному кабінеті водія можна перевірити, чи маєте ви неоплачені штрафи, і оплатити їх. Зайдіть до кабінету, виберіть розділ «Штрафи» і натисніть «Оплатити». Якщо штрафів немає, ви можете налаштувати повідомлення на електронну пошту.

Плюси:

+ швидко та зручно

+ можна перевірити, чи є неоплачені штрафи

+ можна переглянути штрафи автофіксації

Мінуси:

− для входу потрібен BankID, MobileID або цифровий підпис. Це не зовсім мінус, адже необхідно для надійної ідентифікації користувачів, проте дехто через такі заходи безпеки не може користуватися державними сервісами.

− сервіс може не витримати великого напливу користувачів

Через застосунок Штрафи UA

Наш фаворит. Перший в Україні застосунок для оплати штрафів онлайн від сервісу Штрафи UA та МВС. Тут за номером посвідчення водія, ІПН або серією та номером постанови можна перевірити наявність штрафів та оплатити їх, переглянути статус та історію оплат. Кількість даних, які запитує застосунок, мінімальна. Працює для iOS і Android.

(для Android)

(для iOS)

Плюси:

+ швидко та зручно

+ призначення платежу і реквізити заповнюються автоматично — менше шансів помилитися

+ приходить повідомлення про те, що штраф погашено, або пояснення, чому цього не сталося

+ можна переглянути статус оплат

Мінуси:

− хіба що розставання з грошима при оплаті штрафу.

Важливо: незабаром можливість оплати штрафів має з’явитися в державному застосунку «Дія». Розробники обіцяли користувачам «набір водія»: крім техпаспорта, прав і автоцивілки — push-повідомлення про штрафи (як виписані на місці зупинки, так і штрафи автофіксації), перевірка наявності штрафів і можливість їх оплати із застосунка.

Через телеграм-бота

Так, бот @QPayBot від українських розробників Team 301 вміє поповнювати телефон і оплачувати штрафи. Щоб скористатися його послугами, потрібен смартфон з месенджером та платіжна картка. Після оплати на вказану вами електронну пошту буде надіслано копію платіжного документа.

Плюси:

+ швидко та зручно, інколи бот ще й може поспівчувати

+ зручно вводити дані

Мінуси:

− власне факт штрафу

− не можна переглянути статус оплати

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.