дивись.info

Кулеба спростував фейки щодо «поступок Києва Будапешту» на Закарпатті

Кулеба спростував фейки щодо «поступок Києва Будапешту» на Закарпатті

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба оприлюднив «три фейки і три правди» про плани щодо укрупнення Берегівського району Закарпатської області.

Власну позицію і позицію МЗС з цього питання дипломат оприлюднив у Facebook.

«Фейк: Україна створює Берегівський район на догоду інтересам Угорщини. Правда: Берегівський район вже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Наразі йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в межах реформи», – написав Кулеба.

Він додав, що рішення про приєднання цього району ухвалювало не МЗС, однак заявив, що у зовнішньополітичному відомстві підтримують адміністративно-територіальну реформу, що є «дійсно європейською і прогресивною».

Другим фейком він назвав те, що «Кулеба під час візиту в Будапешт взяв зобов’язання створити Берегівський район».

«Правда: Жодні такі зобов’язання під час мого візиту до Будапешта я не брав. МЗС виступає за захист прав осіб, які належать до національних меншин, але не веде жодних перемовин з жодною країною щодо створення “національних” районів чи округів», – акцентував міністр.

У цьому контексті він зауважив, що такі перемовини суперечили би Конституції, законодавству та національним інтересам України.

Третім фейком, стверджує Кулеба, є те, що «дипломати злили українські інтереси у відносинах з Угорщиною».

«Правда: дипломати працюють над нормалізацією відносин з Угорщиною, тому що це відповідає стратегічним інтересам України, зокрема інтересам нашої євроантлантичної інтеграції, та Центральної Європи загалом. Ми в МЗС шукаємо компроміси в українсько-угорських відносинах, проте ніколи не зрадимо наші інтереси, не перейдемо “червоні лінії”, які би шкодили суверенітету та територіальній цілісності України», – наголосив глава зовнішньополітичного відомства.

Кулеба акцентував, що на одній з таких «червоних ліній» Україна твердо стоїть, про що він неодноразово говорив публічно: «Ми відхиляємо вимоги додатково змінювати закон про освіту».

«І наостанок. Моя принципова позиція і офіційна позиція МЗС для всіх, хто, не шкодуючи метафор, розганяє фейки: жодна іноземна держава не має права диктувати Україні у який спосіб організовувати громади, райони чи області. Для нас абсолютно неприйнятними є будь-які втручання іноземної держави у внутрішні справи України», – резюмував міністр.

Як повідомлялося, 1 червня було оприлюднено проєкт постанови Кабінету міністрів, в якому зазначено кількість районів у всіх областях України. Згідно з останнім рішенням, на Закарпатті зазначено п’ять районів області (Берегівський, Мукачівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський), а не 4, як це було передбачено попередніми узгодженими рішеннями. Укрупнення Берегівського району, більшість населення в якому буде угорською, багато представників громадськості розцінило як поступки української влади Угорщині.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.