Поліцейські Львівщини закликають батьків приділяти якомога більше уваги своїм дітям у період літніх канікул

канікули
Фото: Нацполіція

У цей період завжди зростає кількість нещасних випадків, в яких травмуються, а деколи й гинуть діти. Те ж стосується і дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх пішоходів.

Пояснюється це просто – діти, котрі зазвичай багато часу проводять за підготовкою домашніх завдань, влітку мають багато вільного часу, а батьки не завжди можуть проконтролювати де, з ким та за якими справами вони проводять своє дозвілля, повідомляють у поліції.

Серед інших небезпек, які підстерігають дітей влітку – небезпека потрапити у непередбачувану ситуацію на воді. Часто забави зі стрибками у воду, змагання у плаванні та забави на різноманітних плавзасобах, зроблених з підручних матеріалів, завершуються неприємностями – і добре, коли поруч є хтось - чи товариш, чи випадковий очевидець, хто має відповідні навички і може врятувати дитину, котра наковталась води і тоне.

До переліку небезпечних місць, де діти можуть травмуватись входять також незавершені будівлі, де завжди є ризик впасти з висоти або пошкодити ногу чи руку та лісові масиви, де можна заблукати. Гра дітей з вогнем також часто призводить до трагічних наслідків – опіків, а у деяких випадках і смерті.

Їзда на велосипеді – не завжди безпечне заняття, особливо у населених пунктах із значним трафіком. Обов’язково нагадайте дітям Правила дорожнього руху, зокрема, пункти про особливості руху та експлуатації двоколісних транспортних засобів, а також подбайте про захисне спорядження – шоломи, наколінники та інше. Окремо наголосіть на необхідності неухильно дотримуватись ПДР, переходячи проїзну частину.

Чи задумувались ви, батьки, що відповідальність за ваших дітей у період, коли вони перебувають без нагляду, повністю лежить на вас. І у випадку, коли з вашою дитиною трапляється якась неприємність, а ви не запобігли цьому, ви можете бути притягнуті до адміністративної, а у деяких випадках - навіть до кримінальної відповідальності.

Тому, шановні батьки, періодично ставте собі запитання – а чи знаю я де зараз моя дитина? І якщо ви не можете чітко відповісти самим собі на це, значить, ви щось робите не так і необхідно, не гаючи часу, з’ясувати чи з вашим чадом все гаразд. Поставтесь відповідально до нагляду за своїми дітьми у період літніх канікул. Це справді важливо!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: