До Ради внесли законопроєкт про декретну відпустку для чоловіків

батько

Депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроєкт про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку.Законопроєкт № 3695 зареєстрували у парламенті 19 червня, - повідомляє «Громадське».

Депутати від «Слуги народу» зареєстрували законопроєкт про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною, який передбачає батьківську декретну відпустку.
Законопроєкт № 3695 зареєстрували у парламенті 19 червня, - повідомляє «Громадське».

Наразі тексту законопроєкту немає. Втім в Офісі президента запевняють, що ухвалення такого закону — це перший крок до виконання зобов'язань у межах міжнародного «Партнерства Біарріц», яке передбачає встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя.

Так, законопроєкт пропонує внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону про «Про відпустки». Тоді у законодавстві будуть закріплені такі права чоловіків:

на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);

на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;

рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на декретну відпустку. Тобто лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною. Якщо мати є ФОПом чи самозайнятою особою, то це обмежує батька взяти декрет, бо жінка не перебуває у трудових відносинах і не має права на будь-яку відпустку.

Депутатка від «Слуги Народу» Євгенія Кравчук заявила, що право піти у декрет є у чоловіків у 22 з 28 країн ЄС. А тривалість відпустки коливається від 1-го дня в Італії до 64 у Словенії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: