Подорожі в період пандемії: як себе убезпечити, якщо залишатися вдома вже неможливо

fran-boloni-jskjkv4oc5q-unsplash

Після карантину нам не терпиться відправитися в подорож - на ніч, на вихідні або на все літо. Деякі країни вже почали відкривати кордони, і скоро поїздки можуть повернутися в наше життя, але на певних умовах.

До коронавірусу мало хто роздумував, перш ніж зняти номер, орендувати квартиру або заміський будинок. Але тепер ми повинні враховувати ймовірність зараження. Навіть якщо ми готові піти на ризик, пов'язаний з транспортом, не можна забувати про те, що місце призначення теж може бути небезпечне.

У чому полягає проблема

Центри з контролю і профілактиці захворювань (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) попереджають, що подорожі підвищують шанси отримати або поширити COVID-19. Туристична індустрія відноситься до цього серйозно: Американська асоціація готелів і Асоціація управління орендою житла для відпочинку випустили рекомендації для готельних операторів.

Незалежно від того, яке житло буде вибрано для відпочинку, основна проблема в тому, що ви можете опинитися в тісному контакті з інфікованим (на відстані менше 2 м). Ця ймовірність підвищується під час подорожі. Пам'ятайте, що людина з COVID-19 може бути заразним і до того, як у нього з'являться симптоми. Потрібно припускати, що всі навколо вас можуть бути заражені. У тому числі і ви.

Контакт з зараженими поверхнями викликає менше занепокоєння, але цей фактор теж варто враховувати. Уже відомо, що коронавірус був виявлений на поверхнях в готельних номерах. Намагайтеся звести до мінімуму контакт зі стільницями, стільцями, раковинами і підодіяльниками, що не були очищені або продезінфіковані.

Ситуацію ускладнює те, що структура і масштаби COVID-19 можуть бути різними навіть в одному і тому ж регіоні. Приписи органів охорони здоров'я також різняться, тому перед поїздкою ознайомтеся з локальними рекомендаціями.

Що врахувати перед бронюванням

Не можна захистити себе на 100%, але є способи зробити проживання в готелі безпечнішим. Пам'ятайте, що вони залежать від типу розміщення: наприклад, на відміну від готелів або орендованих будинків, в кемпінгах зазвичай є тільки загальні ванні кімнати. Перед тим, як робити замовлення щодо оренди житла, дізнайтеся, як його власник намагається знизити ризик зараження - вивчіть сайт або зателефонуйте йому.

Про що потрібно запитати

  • Як забезпечується чистота повітря. Прибирання повинне проводитися регулярно і за допомогою схвалених продуктів. Запитайте, чи є в місцях загального користування можливість помити або продезинфікувати руки. Також повинні використовуватися такі технічні засоби, як посилення вентиляції або фільтри HEPA (High Efficiency Particulate Air або High Efficiency Particulate Arrestance - високоефективне утримання часток) в системі вентиляції. Якщо вони відсутні, варто взяти з собою портативний очищувач повітря з HEPA. Також можна відкрити вікна і поставити біля вікна вентилятор, щоб збільшити приплив повітря.
  • Чи є безконтактні інструменти, наприклад, цифрові ключі.
  • Які правила діють щодо масок і медичних оглядів для гостей і персоналу готелю.
  • Як дотримується дистанція між відвідувачами? В оренду здається тільки кожен другий номер? Чи дозволяється орендувати номер на одну ніч, що збільшує кількість людей, отже, підвищує ризики? Краще відмовитися від місць, де можна орендувати житло на день.

Як забезпечити безпечний відпочинок

Переконавшись, що керівництво готелю сумлінно виконує обов'язки, зробіть все можливе, щоб звести до мінімуму взаємодії з людьми. Носіть маску і дотримуйтесь соціальної дистанції в громадських місцях. Як можна менше перебуваєте в закритих, погано вентильованих приміщеннях, як ліфти. Не торкайтеся до контактних поверхонь в громадських місцях - кнопок виклику ліфта, дверних ручок, обідніх столів і стільців: навряд чи їх дезінфікували після кожної людини. Після відвідування вбиральні мийте руки або користуйтеся дезинфікуючим засобом для них. Якщо спортзали й басейни відкриті, дотримуйтеся дистанції, надягайте маску і протирайте обладнання до і після використання.

Покладіть в пластикові пакети на блискавці ті особисті речі, до яких можуть долучитися інші люди, наприклад, водійські права, кредитну карту і ключі. Візьміть додаткові пакети, щоб покласти в них речі після дезінфекції. Самі несіть свій багаж або організуйте безконтактну доставку.

Відмовтеся від прибирання номерів. Попросіть прибрати декоративні подушки і підодіяльники до вашого прибуття.

Намагайтеся харчуватися якомога безпечніше: приносите їжу з собою або замовляйте її в номер. Розумний варіант - їсти на відкритому повітрі. Якщо ви їсте в приміщенні, переконайтеся, що там є вентиляція, а між столами зберігається дистанція.

Візьміть в поїздку маски на кожен день або миючий засіб. Вам також знадобиться дезінфікуючий засіб або дезінфікуючі серветки для рук і поверхонь і паперові рушники.

Пам'ятайте: навіть виконуючи всі пункти з цього списку, ми все одно не можемо виключити ймовірність зараження. Зараз не рекомендується подорожувати без необхідності. Можливо, вам потрібен відпочинок, але COVID-19 ніколи не відпочиває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: