МОЗ внесло новий препарат у протокол лікування СOVID-19

IMG_6546
Фото ілюстративне, Автор: Роман Балук

Міністерство охорони здоров'я оновило протокол лікування COVID-19 та затвердило новий лікарський засіб, який можна використовувати при коронавірусній інфекції.

Це препарат «Дексаметазон»з групи кортикостероїдних гормонів.

Про нові зміни в протоколі повідомив очільник МОЗ Максим Степанов під час брифінгу 25 червня.

«Вчора під моїм головуванням відбулося засідання робочої групи з провідними фахівцями країни щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. Зокрема, було розглянуте питання щодо внесення додаткових лікарських засобів, тобто розширення протоколу, яке грунтується на нашому досвіді, на клінічних випробуваннях інших країн. Наприклад, було прийняте рішення щодо внесення препарату "Дексаметазон" до нашого клінічного протоколу – в який спосіб лікувати, як застосовувати», – розповів міністр охорони здоров'я.

Дексаметазон – це стероїдний препарат, який використовується з 1960-х років як протизапальний засіб, а також при лікуванні деяких видів раку.

Відповідно до перших результатів дослідження, для тих, хто перебував на штучній вентиляції легень, ризики смерті знизились з 40% до 28%.

У пацієнтів, які потребували кисень – з 25% до 20%.

Проте покращень у пацієнтів, які не потребували кисню або механічної вентиляції легень при лікуванні дексаметазоном не було.

Це препарат, який використовується саме при критичних станах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: