В Україні планують збільшити штрафи за перевищення швидкості

штраф

Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроєкт про збільшення суми штрафів за перевищення швидкості, наприклад пропонується встановити 3 400 грн штрафу за перевищення на більш ніж 50 км/год.

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Якщо людина перевищила до 50 км/год, то протягом 10 днів вона повинна заплатити 127,5 грн, якщо більше 50 км/год – 510 гривень (згідно з діючим законодавством - ред.). Ми підготували законопроєкт, щоб цифра була значно більшою, 3400 гривень для тих, хто перевищив більше ніж на 50 км/год», - сказав Геращенко.

Він додав, що є прихильником того, щоб в Україні було як у Фінляндії чи Швейцарії, де сума штрафу обчислюється відсотком від доходу.

«У нас деякі глави держкомпаній, наприклад, отримують по 10 мільйонів гривень. Якщо штраф буде 2% від доходу – це вже 200 тисяч гривень за перевищення швидкості. І тоді це буде серйозно, і не буде хотітися порушувати. Це ідеальний варіант, і ми до нього поступово прийдемо», - зауважив Геращенко.

Він додав, що з «гонщиками», які неодноразово перевищують швидкість на дорогах, поліція працює окремо і проводить роз'яснювальну роботу, зокрема повідомляють про імовірність сісти у в'язницю.

«Штрафи, звичайно, не відповідають проблематиці. Ми повинні піднімати верхній поріг штрафу», - зауважив Геращенко.

За його словами, наразі в Україні встановлено близько 50 камер автоматичної фіксації порушень ПДР, а за два роки планується встановити близько тисячі камер по країні.

«Всього система розрахована на 6 тисяч камер, вона місяцями зберігає інформацію, і кожен, хто отримує штраф, може подивитися, де він порушив. Ми підключаємо до неї всі банки, і якщо людина згодна з тим, що вона порушила, вона за 30 секунд зі свого смартфона може розрахуватися. Наша мета – не збір грошей, а безпека на дорогах», - пояснив заступник міністра внутрішніх справ.

Він розповів, що з 1 липня в країні запускають й інші функції системи автоматичної фіксації: почнуть контролювати проїзд перехресть на червоне світло та їзду смугою для громадського транспорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: