дивись.info

Президент підписав закон про соцгарантії дітям та пенсіонерам

Президент підписав закон про соцгарантії дітям та пенсіонерам

Президент Володимир Зеленський  підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб», який Верховна Рада ухвалила 2 червня.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Законом передбачається підвищення соціальних гарантій для дітей, які перебувають під опікою, зокрема для дітей з інвалідністю, а також літній осіб, які досягли 80-річного віку та потребують постійного догляду.

Окрім цього, в законі йдеться про:

  • збільшення розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка призначається відповідно до закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», з двох до двох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, а на дітей з інвалідністю — до трьох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку.

Важливо, що по-іншому визначатимуть допомогу для одиноких матерів. При визначенні права на призначенні соцвиплат, будуть застосовуватись умови, встановленні для призначення держсоцдопомоги малозабезпеченим сім’ям у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів.

  •  доповнення до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та встановлює допомогу малозабезпеченим родинам, яка надається у вигляді одноразової безвідсоткової поворотної фінансової допомоги працездатній особі, що не працює, з-поміж членів такої сім’ї для організації підприємницької діяльності та виведення сім’ї з бідності.
  • нове визначення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який застосовується при визначенні розміру допомог відповідно до законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
  • що порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та особам з інвалідністю з дитинства і дітям з інвалідністю, встановлюватиметься Кабінетом міністрів.
  • Розширено коло осіб, які потребують додаткового сприяння у працевлаштуванні. Цей перелік доповнено непрацюючими працездатними особами з-поміж членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.
  • Надається право на призначення державної соціальної допомоги на догляд за одинокими особами, які досягли 80-річного віку та які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду. Державна допомога на догляд таким особам призначатиметься у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, коштом державного бюджету.

Раніше повідомлялось, що у партії «Слуга народу» хочуть підвищити прожитковий мінімум у кілька разів.

До слова, зараз прожитковий мінімум в Україні  станом на 1 грудня 2020 року на одну особі в місяць складає 2 тисячі 189 гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.