8 міст світу, де можна придбати будинок за 1 євро

Буффало-США
Фото: Всвіті

Ну хто ж не мріє про власну затишну оселю десь за кордоном? Лише уявіть: будинок ваших мрій десь у чарівній Італії, вишуканій Франції чи елегантній Англії. Ви здивуєтесь, але для втілення таких мрій не обов’язково бути поп-зіркою, олігархом чи політиком.

Виявляється, не дивлячись на те що на сьогоднішній день ціни на ринку нерухомості кусаються, альтернативні варіанти знайти не так вже й складно, навіть якщо у вас небагато грошей.

Ви здивуєтесь, але є міста, де будинок можна купити не дорожче, ніж… піцу! І мова не йде про сибірські глубинки чи непролазні джунглі Індії.

Deztop відшукав для вас міста по всьому світу, в яких ви можете отримати будинок за копійки або навіть безкоштовно. Готові втілювати мрії?

1. РУБЕ, ФРАНЦІЯ

Якщо вас вабить все французьке, маленьке містечко Рубе на півночі Франції вам точно сподобається. Це місто, розташоване на кордоні з Бельгією, економічно стабільне і продовжує розвиватися. Місцева влада просто хоче заселити робочі райони міста і надати їм привабливого вигляду за рахунок жителів.

У цьому місті можна купити невеликий будиночок в робочому районі всього за € 1. При цьому покупець зобов’язується прожити в будинку як мінімум 5 років, а також вкласти всі свої сили і засоби в перетворення занедбаної нерухомості.

2. БУФФАЛО, США

Влада американського міста Буффало (штат Нью-Йорк) пропонує всім охочим придбати нерухомість за $ 1 за спеціальною програмою Urban Homestead Program. Подібні програми – часте явище в США, особливо якщо мова йде про роздачу незаселених ділянок землі.

Все, що від вас буде потрібно, – це бути законослухняним жителем міста, прожити в своєму новому будинку як мінімум 3 роки, а також грунтовно вкластися в його ремонт. Таким чином влада облагороджує місто не витрачаючись на знесення будівель та їх реновацію.

3. ОКУТАМА, ЯПОНІЯ

Любителям природи і тиші ринок безкоштовних покинутих будинків Японії надає можливість оселитися в Окутамі. Це одне з багатьох міст-примар Японії, проте карколомні пейзажі роблять це місто абсолютно особливим.

Помітивши інтерес молодих людей до цього відокремленого містечка, влада вигадала спеціальну програму заселення будинків і ввела нові вимоги до покупців. Заселитися можуть тільки ті сім’ї, в яких дорослим не більше 43 років. І ще один маленький нюанс: щоб будинок став повністю вашим, в ньому потрібно прожити мінімум 22 роки.

4. ЛІВЕРПУЛЬ, ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Проблема незаселених будинків є і в деяких містах Великобританії. Незважаючи на стрімкий розвиток країни, все більше жителів перебираються до столиці заради успішної кар’єри.

Згідно зі статистикою, в Великобританії 200 тис. будинків пустують як мінімум 6 місяців на рік. Більшість з цих будинків були залишені робітниками в періоди гострого безробіття в 70-ті, 80-ті і 90-ті роки. Уряд прагне заселити околиці Ліверпуля, продаючи покинуті будинки за £ 1.

Однак правила придбання житла досить суворі. Якщо ви захочете купити такий будинок, це неодмінно повинна бути ваша перша операція з придбання нерухомості. Також ви повинні бути резидентом міста, прожити в своєму новому будинку не менше 5 років і провести реновацію будинку відповідно до стандартів міста.

5. САМБУКА, ІТАЛІЯ

Безумовний фурор на ринку нерухомості викликала Італія, запропонувавши велику кількість живописних будиночків всього за € 1. Будинки розташовуються в різних селах і регіонах країни з низькою щільністю населення. Пропозицією вже скористалася маса молоді з усього світу.

Самбука – одне з багатьох італійських сіл, де ще залишилися вільні будиночки за € 1. Однак варто врахувати, що будь-який новоспечений володар будиночка зобов’язаний привести його в квітучий вигляд за 3 роки. І, до речі, на реновацію новий господар зобов’язаний витратити не менше € 15 тис.

6. ТОКІО, ЯПОНІЯ

Навіть країна з проблемою перенаселення може страждати від безлічі порожніх будинків. Жителі Токіо готові роздавати будинку за символічну плату або й зовсім безкоштовно, ось тільки самим японцям вони не потрібні.

Пов’язано це з одним забобоном японців: всі будинки, в яких коли-небудь траплялася страшна біда або злочин, визнаються проклятими і приносять невдачі. Це повір’я популярне у всій Японії, тому Токіо – далеко не єдине місто Японії, де можна купити будинок за копійки.

Японці навіть створили спеціальний онлайн-ринок покинутої нерухомості під назвою Akiya. Тут можна стати власником будинку безкоштовно або за символічну плату.

7. ДЕТРОЙТ, США

Батьківщина репера Емінема вже довгий час відчуває економічний занепад: безробіття, банкрутство, кримінал і т. д. Тому даними варіантом придбання дешевої нерухомості користуються не так вже й багато людей.

Мешканці Детройта (штат Мічиган) давно втратили надію на відродження колись потужного міста, тому готові віддати покинуті будинки за копійки. Проблема в тому, що нікому, крім бездомних, ці будинки не потрібні. До того ж іноді інші штати США теж пропонують будинки і землю фактично за копійки.

8. КАНДЕЛА, ІТАЛІЯ

Ну а якщо ви сумніваєтеся, чи варто віддавати € 1 за будинок або купувати його безкоштовно, тоді як вам такий варіант: влада міста Кандела згодна сама заплатити вам € 2 тис. за переїзд туди. На цей відчайдушний крок уряд погодився заради того, щоб колись процвітаюче місто остаточно не вимерло.

У 1990 році тут проживало 8 тис. мешканців, в 2019 році їх залишилося всього 2,7 тис. Величезне число жителів міста емігрували в пошуках кращих можливостей. Відповідно, місто перестало розвиватися економічно, рівень безробіття підвищився. Влада вірить, що ще є можливість повернути місту колишню славу.

Щоб вам заплатили за переїзд в Канделу, вам необхідно стати постійним резидентом міста, а також мати дохід не менше € 7,5 тис. на рік. Якщо ви переїдете лише самі, то вам заплатять € 800, а якщо всією сім’єю, то отримаєте цілих € 2 тис.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: