дивись.info

Світ може накрити пандемія нового свинячого грипу- результати досліджень

Світ може накрити пандемія нового свинячого грипу- результати досліджень

Дослідження науковців засвідчили потенційний ризик виникнення пандемії, викликаної вірусами свинячого грипу. Про це повідомляє французьке видання Ouest-France з посиланням на американський науковий журнал PNAS.

«Дослідники виявили в Китаї штам вірусів свинячого грипу з усіма характеристиками, здатними викликати майбутню пандемію. Віруси групи G4 генетично походять від штаму H1N1, який спричинив пандемію у 2009 році та мають основні риси, що демонструють високу пристосованість до зараження людини», – йдеться у дослідженні, яке базується на даних китайських університетів і Китайського центру профілактики та контролю захворювань.

Дані близько 30 тисяч мазків зі слизової оболонки свиней, зібрані з 2011 по 2018 рік у свиней з десяти провінцій Китаю, дозволили виокремити 179 вірусів свинячого грипу. Більшість з них належать до нового виду, який став домінуючим у свиней з 2016 року.

Також результати дослідження показали, що серед персоналу, який доглядав свиней, інфікованими виявилося 10,4 %. Тому вчені вважають, що вірус вже поширився на людину. Але, на їх думку, наразі відсутні докази того, що віруси можуть передаватися від людини до людини.

Водночас науковці заявляють, що віруси G4 мають вищу здатність інфікувати, розмножуватися в клітинах людини і викликати сильніші симптоми (у піддослідних тварин), ніж інші штами. Згідно з тестами in vitro (дослідження поза живим організмом, «у пробірці»), імунітет, отриманий після контакту з вірусами сезонного грипу людини, не захищає від G4.

Науковці пояснюють, що пандемії виникають, коли віруси грипу «A» з новим поверхневим антигеном «НА» стають здатними поширюватися від людини до людини. На їх переконання, зараження людини вірусами G4 не призводить до адаптації людини та збільшує ризик розвитку пандемії серед людей. Відтак, існує нагальна потреба в нагляді за групами людей, що працюють на вирощуванні свійських тварин.

Нагадаємо, що у Всесвітній організації охорони здоров’я попередили, що наступної зими в Європі можлива друга смертоносна хвиля пандемії коронавірусу.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.