дивись.info

Помер львівський художник Валерій Шаленко

Помер львівський художник Валерій Шаленко

У середу, 1 липня, у Львові на 73-му році життя помер український художник, вітражист, член правління Львівської обласної організації Національної Спілки художників України Валерій Шаленко.

Про це повідомив викладач Львівської національної академії мистецтв Ігор Гавришкевич.

«Сьогодні о шостій ранку відійшов від нас в інший світ знаний художник, непересічна особистість, патріот України і просто чуйна людина – член правління Львівської обласної організації Національної Спілки художників України Валерій Шаленко», – написав він.

Валерій Шаленко є автором комплексу вітражів меморіального музею Івана Франка у Нагуєвичах. Зокрема, зображення «Франко і Галичина», «Захар Беркут», «Гуцульська сім’я» та «Мойсей».

Митець Валерій Шаленко родом із Сокаля Львівської області. Народився 1947 року. Був студентом Сімферопольського художнього училища імені Миколи Самокиша, згодом — у Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва. Опановував спеціальності «Живопис» у першому вузі та «Художнє скло» — у другому.

Валерій Шаленко працював у Львівських реставраційних майсернях Державного історико-архітектурного заповідника, у Львівському виробничому художньо-оформлювальному комбінаті, викладав композицію і живопис у Львівському художньому училищі імені Івана Труша.

Зокрема, до 200-ліття Тараса Шевченка, художник створив цикл робіт під назвою «Навколо Тараса», орієнтована на спогади сучасників письменників.

Зрештою, за життя Шаленко створив десятки робіт. Його малярські та графічні втілення можна побачити в приватних колекціях в Україні та за кордоном — у Канаді, Греції та Чехії.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.