дивись.info

У ЛОДА знайшли «туристичний магніт» : яворівські забавка та пиріг

У ЛОДА знайшли «туристичний магніт» : яворівські забавка та пиріг

Львівська ОДА ініціювала присвоєння статусу нематеріальної культурної спадщини яворівській забавці та яворівському пирогу.

Це дасть змогу не тільки зберегти унікальні техніки та рецепти, а й залучити кошти для підтримки виробників, навчання нових майстрів, проведення тематичних фестивалів, створення та діяльності музеїв та культурних центрів, – повідомляють у пресслужбі Львівської ОДА.

Перша зустріч експертного середовища, яка дала старт процесу присвоєння статусу, відбулась, 3 липня, у Домажирі на Яворівщині.

«Яворівщині є що показати світові, є чим похвалитися. Ми мусимо вміти це зберегти, розвинути і продати, заманивши до нас українського та іноземного туриста. Наш департамент культури здійснив перші моніторингові кроки, ми заповнюємо облікові картки, тобто беремо на себе найскладнішу «паперову» і юридичну роботу, ми підтримаємо фінансово весь процес реєстрації і також забезпечимо всю координацію та частину промоції. Йдеться, наприклад, про фестивалі, але не тільки», – повідомляє  заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

«І яворівська забавка, і яворівський пиріг, я переконана, відповідають усім критеріям, щоб стати конкурентоспроможним туристичним магнітом, який ми можемо запропонувати як українським так і іноземним гостям. Звісно, щодо туризму, то ми говоримо не тільки про забавку і пиріг. На Яворівщині ми маємо і можливість оздоровлення та рекреації, поступово відновлює свою роботу бальнеологічний курорт Немирів, тут є Яворівський національний парк і заповідник Розточчя, велоінфраструктура, архітектурні пам’ятки і мальовнича природа. Це все в комплексі дуже важливо, щоб витримати конкуренцію. І ми працюємо над тим, щоб туристам ставало ще комфортніше», – розповідає начальниця управління туризму та курортів  Наталія Табака.

«Обов’язково будемо просувати яворівську забавку та пиріг до списків культурної спадщини ЮНЕСКО. Для цього будемо звертатися від ЛОДА до Міністерства закордонних справ. Адже засідання комітету ЮНЕСКО має бути вже цього року, а далі – у 2022-у», -сказав Юрій Холод.

Потрапити до списку нематеріальної культурної спадщини України яворівська забавка та яворівський пиріг можуть ще до кінця року.

Відповідне засідання комісії Міністерства культури України має відбутися в жовтні 2020-го.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.